Rīgā alga samazinājusies 1635 skolotājiem, palielinājusies – 2945

Komentāri

Jaunā mācību gada pirmā alga nepatīkamu pārsteigumu sagādājusi vairāk nekā pusotram tūstotim Rīgas skolotāju, liecina galvaspilsētas apkopotie dati par pedagogu algu reformas ietekmi.

Lai arī kopumā mērķdotācija Rīgai kļuvusi lielāka, izmainītie spēles noteikumi algas ļāvuši celt nepilnai pusei jeb 47% galvaspilsētas skolotāju. Reforma veikta uz Rīgas pedagogu rēķina, norāda domes vadītājs.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (S):

Šī reforma ir veikta tādā veidā, lai uz Rīgas skolotāju rēķina atrisinātu citas problēmas, citās vietās. To mēs izteikti redzam, ka no Rīgas nauda ir pēc būtības paņemta un uz Rīgas skolotāju rēķina šī reforma ir veikta citās vietās Latvijā.

Teju 15% no tiem skolotājiem, kuriem alga sarukusi, tā samazinājusies par vairāk nekā 200 eiro, 26% – par 100 līdz 200 eiro, bet vairāk nekā pusei atalgojums sarucis par 10 līdz 100 eiro.

Rīgas dome jau šīs nedēļas beigās vai, vēlākais, nākamās nedēļas sākumā sola vērsties Satversmes tiesā, lai apstrīdētu galvaspilsētai piemēroto skolotāju-skolēnu skaita attiecību.

Kā reforma ietekmējusi skolotāju algas visā valstī, šo informāciju vēl turpina apkopot pedagogu arodbiedrība. Trešdien notiks Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības padomes sēde, kurā tiks analizēta reformas ietekme un spriests par tālāko rīcību.

Plašāk par to, kā jaunajā mācību gadā mainījušās skolotāju algas galvaspilsētā – LNT Ziņu sižetā!

Video

Lasi vēl