Riekstiņš: Krimas aneksiju nevar aizmirst tik vienkārši kā pagājušā pavasara iesnas

2 komentāri
Riekstiņš: Krimas aneksiju nevar aizmirst tik vienkārši kā pagājušā pavasara iesnas
Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš akreditācijas vizītes laikā pie Valsts prezidenta Rīgas pilī. (Edijs Pālens / LETA)

Krimas aneksijas fakts nav tik vienkārši aizmirstams, un no šā jautājuma nākotnē nevarēs izvairīties, tā sarunā ar “900 sekundēm” sacīja jaunais Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš. Tajā pašā laika viņš norādīja, – lai arī attiecības ar kaimiņvalsti nav vienkāršas, diplomātu uzdevums ir runāt.

Zināms, ka septembrī Krievijas un Baltkrievijas teritorijā netālu no Latvijas notiks militārās mācības “ZAPAD”. Kā skaidro jaunieceltais Latvijas vēstnieks Krievijā, jebkura valsts var rīkot mācības, bet runa ir par caurspīdīgumu un patiesas informācijas sniegšanu. Viņš minēja, ka Baltkrievijas un Krievijas gatavība uzaicināt novērotājus no Latvijas, ir apsveicama lieta.

Komentējot Krimas aneksijas jautājumu, Riekstiņš minēja, ka patlaban Krievija cenšas pārliecināt rietumu sabiedrību, ka tas, kas notika Krimā, ir jau bijis un pie tā nav vērts atgriezties. Tomēr rietumi to nevar aizmirst, jo te ir runa par ļoti būtisku starptautisko tiesību pārkāpumu, un no šā jautājuma nākotnē nevarēs izvairīties. Viņš arī minēja, ka šos notikumus rietumu sabiedrība neaizmirsīs tik ātri kā, piemēram, pagājušā pavasara iesnas.

Kā norādīja Riekstiņš, ņemot vērā sarežģīto vēsturi, attiecības ar Krieviju nav vienkāršas, bet tā ir kaimiņvalsts un diplomātu uzdevums ir runāt un meklēt saskarsmes punktus.

Nesen izvērsusies diskusija par to, ka Rīgā notikušā Latvijas un Krievijas sanāksmē uzraksti amatiem bijuši krievu valodā. Kā norāda Riekstiņš, tā ir ābece, ka uzvārdu uzrakstiem jābūt tajā valodā, kurā valstī noris pasākums. Iespējams, tas tāpēc, ka Latvijas politiķi nevienādi zina un izprot diplomātisko ētiku. Ārlietu ministrija gatava stāstīt noteikumus, apliecina Riekstiņš.

Video: pilna intervija ar Māri Riekstiņu

TOP komentāri

 • Manuprāt
  0 0 0

  Manuprāt

  Protams, nedrīkst ne aizmirst, ne piedot Krimas aneksiju un Ukrainas daļas okupēšanu.
 • Aldis
  0 0 0

  Aldis

  ukrainas valdiba jau pati ir vainiga pie Krimas aneksijas............paskatities ukrainas radas sedes vismaz 15 gadu garumaa.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl