Rīdzinieki uzskata, ka visbīstamākais rajons pilsētā ir ”Maskačka”

8 komentāri
Rīdzinieki uzskata, ka visbīstamākais rajons pilsētā ir ”Maskačka”
FOTO: LETA

Gandrīz trešdaļai Latvijas iedzīvotāju ir bail naktī atrasties savas dzīvesvietas tuvējā apkārtnē, secināts aptaujā. Īpaši aktuāla šī problēma ir Rīgā. 32% aptaujāto atzinuši, ka viņu dzīvesvietas tuvumā ir vietas, kur diennakts tumšajā laikā jūtas neomulīgi, noskaidrots pētījumu centra SKDS jaunākajā pētījumā.

Šā gada rezultāts ir līdzvērtīgs pērnajiem rādītājiem. Tikmēr Valsts policijā (VP) nevar nosaukt kādu konkrētu mikrorajonu, kurā noziedzības līmenis būtu krasi augstāks nekā citos.

Cilvēkiem jebkurā Rīgas vai kādas citas Latvijas pilsētas mikrorajonos jābūt uzmanīgiem nakts laikā, bet policija kontrolē situāciju.

LNT aptaujātie iedzīvotāji norāda, ka, viņuprāt, galvaspilsētas bīstamākais rajons ir tā dēvētā ”Maskačka”.

Bailes atrasties vienam pašam naktī ir normāla vesela cilvēka reakcija, uzskata sociālpsihologi. Ja uz ielas ir maz gaismas un nevar kontrolēt situāciju, tad baidīties ir likumsakarīgi.

Starp citu, šādu bezbailīgu cilvēku paliek arvien vairāk, jo pirms 15 gadiem uz tādu pašu jautājumu, vai jums bail atrasties naktī vienam savas dzīves vietas tuvumam atbildēja 52% iedzīvotāju. Tātad puse, bet šogad tādu ir tikai trešdaļa.

Skaties video:

TOP komentāri

 • viennozīmīgi
 • Spektrs
  +2 +2 0

  Spektrs

  Nolieku auto Mazās krasta ielas malā. Eju uz tuvāko bodīti, neatceros nosaukumu, pirms tieku līdz veikalam atsaku cigarešu prasītājiem. Veikalā mani vēro. Varbūt tāpēc, ka runāju latviski. Eju atpakaļ uz savu auto savus 400m, kur jau atkal pa ceļam prasa cigaretes. Labi, ka nesmēķēju, nodomāju es. Iesēžos auto.. nu z...ib, logs izsists, lētais ebay videoreģistrators nav, tik palicis tā aprautais barošanas vads. Elkoņbalstā stāvēja 70eur kā stāvējuši. Nu ko lai saka. Neizglītots un ne pārāk labs tas rajoniņš.
 • ..
  +1 +1 0

  ..

  visa rīga ir bīstama! un pats labākais, ka lielākoties tikai krievu dēļ.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl