Rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti pievērst uzmanību augstceltnēm; starp tām pa nostieptu lenti staigās cilvēki

3 komentāri

Šajā sestdienā, 31. jūlijā, galvaspilsētas iedzīvotāji un viesi aicināti pievērst uzmanību augstceltnēm pilsētā. ”Rīgas vasaras” festivāla ietvaros vairākās pilsētas vietās starp augstceltnēm pa nostieptu lenti staigās īpaši bezbailīgi cilvēki, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Uģis ir viens no tiem drosminiekiem, kurš šajā sestdienā kāps uz šādas lentes un dosies no vienas augstceltnes uz otru.

Parkā treniņu laikā pa lenti var staigāt ikviens, jo pat kritiena gadījumā nekādas briesmas nedraud. Sestdien šāda lente tiks nospriegota starp 16 stāvu ēkām jeb aptuveni 60 metru augstumā, tad lentes pāriešanai būs pavisam citādas sajūtas.

”Ir grūti noturēt fokusu pilnīgi tukšā telpā. Šeit, parkā skatoties uz koku, tu atrodi punktu un fokusējies, tev ir salīdzinoši viegli. Augstumā kaut kas ir tikai lielā attālumā un apkārt tukšums,” stāsta komandas ”Slack Line LV” dalībnieks Uģis Čakars.

Aizvadītajā sestdienā notika augstceltņu iekarošana. Rīgā, Pārdaugavā ”Slack Line”, lente tika iestiprināta starp Filozofu torņiem aptuveni 21. stāva augstumā jeb 80 metrus virs zemes. Iešana pa lenti augstumā notiek ar drošības saiti.

Šajā sestdienā lentes dažādos augstumos un garumos tiks iestiprinātas vairākos Rīgas rajonos.

”Vietas ir dažādas, katrai ir raksturīgas iezīmes, iepriekšējā vieta bija Filozofu torņi. Tā vieta izcēlās ar īpašu augstumu, lenšu garumi nebija tik lieli. Citās vietās būs garākas lentes,” stāsta komandas ”Slack Line LV” biedre Kristiāna Griķe.

Diemžēl pulcēšanās ierobežojumu dēļ iepriekš notikuma vietas atklāt nedrīkst. Tāpēc ikvienam, kurš sestdien dosies gar kādām augstceltnēm, ieteicams pacelt skatu augšup, iespējams, paveiksies ieraudzīt neparastu skatu. Lenšu iešanas starp ēkām tiek filmētas, un kopš šīs dienas tās pieejamas arī ”liveriga” mājaslapā, kā arī Rīgas Vasara sociālo tīklu lappusēs.

Staigāšana lielā augstumā pa lentēm ir tikai viens no šīs vasaras Rīgas domes organizētiem pasākumiem. Kopumā vasaras garumā notiek 37 sarīkojumi, kas aicina cilvēkus iepazīt dažādo Latvijas galvaspilsētu.

”Vasaras programma izveidota nedaudz citādāka un netipiskāka, lai katrs pilsētas iedzīvotājs un viesis, atbraucot uz Rīgu ar domu, ka kultūru var meklēt gan ielās, gan parkos, sētās, gan Rīgas apkaimēs un arī varbūt nedaudz augstāk paskatoties,” skaidro Rīgas domes “Rīgas vasaras” programmas projekta vadītāja Liene Račevska.

Rīgas ielās augustā būs gan pastaigu koncerts, arī sarīkojums suņu saimniekiem un vēl virkne dažādu notikumu, pat orientēšanās spēle kapos. Plašāk par daudzajiem, interesantajiem sarīkojumiem iespējams uzzināt ”liveriga” mājaslapā un meklējot “Rīgas vasara” sociālajos tīklos.

3 komentāri