Rīdzinieki atbild: vai iedzīvotāji gatavi atteikties no plastmasas

2 komentāri
Rīdzinieki atbild: vai iedzīvotāji gatavi atteikties no plastmasas
Foto: f64

Šīs nedēļas sākumā Eiropas Komisija rosinājusi aizliegt dažādus plastmasas izstrādājumus, kas visbiežāk nonāk Eiropas jūrās un piekrastēs kā atkritumi.

Komisija vēlas arī samazināt plastmasas krūzīšu un trauciņu ēdiena līdzi ņemšanai lietošanu – tiem turpmāk vajadzēs būt no ilgtspējīgāka materiāla.

Vai Latvijas iedzīvotāji būtu gatavi atteikties no plastmasas priekšmetiem – to “900 sekunžu” komanda devās vaicāt Rīgā sastaptajiem cilvēkiem.

Samanta: Tas viss ļoti piesārņo dabu, tad arī dzīvnieki daudzi mirst no tā, un, es domāju, ka tā ir laba doma.

Jūlija: Es piekrītu pilnīgi, ka tas ir. Viņa nav vajadzīga, mums viss tā jau ir tik daudz, ko vajag izmantot. To plastmasu nekur nevar, viņa tikai mētājas pa visu pilsētu.

Jevgēnijs: Kad mēs braucam piknikā, mēs tāpat savācam, tas atkarīgs no cilvēka. Kāda starpība, viņš izmetīs plastmasas traukus vai pudeles.

Vallija: Es esmu metāla laikmeta cilvēks, es esmu pret plastmasu.

Ričards: Nu, ja viņus neizmētā pa ielām, tad jau nekas traks. Vienreizējie trauki jebkur noder, ja tu atpūties ar ģimeni dabā, tad jau vienreizējie trauki ir diezgan labs variants.

Andris: Es domāju, ka, jā, tā ir laba ideja. Jo vienreiz tu to plastmasu izmanto, pēc tam nomet un viņa pēc tam kaut kur krājas. Cenšos neizmantot, vienīgi tad, kad pērk ēdienu līdzņemšanai, tad vienīgais variants.

Elīza: Mums vienkārši ir jārīkojas, lai tas nākotnē samazinātos. Vienkārši turpināt dzīvot tādā pašā garā, kā tas ir bijis līdz šim, tas nebeigsies īpaši labi.

Jēkabs: Manās acīs kartons un visi papīra priekšmeti ir tieši labāks. Jā, viņš sastāv no koka, bet viņam arī viens ļoti liels mīnuss. Kokus ļoti daudz arī izcērt tieši viņu ražošanas dēļ. Manās acīs šī tēma ir kā divasmeņu zobens – abās pusēs griež.

Ināra: Es esmu vecais cilvēks, es dzīvoju bez plastmasas ilgu laiku. Visu piemēslo, un, kur viņi paliek, es nezinu. Un mūsu ķermenī arī iekšā. Fū! Negribu.

2 komentāri