Rezerves karavīri atgriežas Latvijas armijas ierindā

1 komentārs
Rezerves karavīri atgriežas Latvijas armijas ierindā
Sintija Zandersone / LETA

Bijušie kareivji un zemessargi atgriežas dienesta ierindā. Kopš vakardienas Latvijā rit rezerves kareivju mācību aktīvā daļa. Mācību laikā rezerves kareivji atsvaidzina pabalējušās, iepriekš gūtās zināšanas, kā arī apgūst jaunākās izmaiņas Latvijas armijā.

Līdzīgas mācības notiek vairākās vietās Latvijā. Kopumā mācībām pavēstes tika izsūtītas 319 rezerves kareivjiem, taču dažādu iemeslu dēļ visi ierasties nevarēja, mācībās piedalās 120 kareivji.

Mobilizācijas un rekrutēšanas pārvaldes priekšnieks norāda, ka daudzi rezerves karavīri neieradās, jo ir nodarbināti ārvalstīs.

Kopumā Latvijā ir gandrīz astoņi tūkstoši rezerves karavīru. Tie ir izbijušie profesionālā dienesta kareivji un zemessargi ar izbeigtu līgumu. Katram no viņiem ir obligāti reizi četros gados atsvaidzināt militārās zināšanas. Par katru mācību dienu karavīri saņem kompensāciju, kas ir līdzvērtīga profesionālā dienesta apmaksai.

 

Zināšanai:

Rezerves karavīri ir tie, kuri jau ir bijuši armijas vai Zemessardzes ierindā. Savukārt ir arī rezervisti, – tie ir visi Latvijas vīrieši sākot no 18 gadu vecuma, bet viņus var iesaukt tikai ārkārtas (kara) gadījumā.

Rezerves kareivju mācībās iesauktajiem ir jāpiedalās obligāti, bet ja ļoti negribās tajā gadā mācīties, tad parasti ļauj atlikt uz nākamo gadu. Mācību atlikšanas iemesli var būt dažādi – ja kareivis ir vienīgais ģimenes apgādnieks, ja ir veselības problēmas, tiek ņemtas vērā arī individuāli apgrūtinājumi. Nevienu ar varu necenšas piespiest.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl