Rezerves karavīri atgriežas Latvijas armijas ierindā

1 komentārs

Bijušie kareivji un zemessargi atgriežas dienesta ierindā. Kopš vakardienas Latvijā rit rezerves kareivju mācību aktīvā daļa. Mācību laikā rezerves kareivji atsvaidzina pabalējušās, iepriekš gūtās zināšanas, kā arī apgūst jaunākās izmaiņas Latvijas armijā.

Līdzīgas mācības notiek vairākās vietās Latvijā. Kopumā mācībām pavēstes tika izsūtītas 319 rezerves kareivjiem, taču dažādu iemeslu dēļ visi ierasties nevarēja, mācībās piedalās 120 kareivji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mobilizācijas un rekrutēšanas pārvaldes priekšnieks norāda, ka daudzi rezerves karavīri neieradās, jo ir nodarbināti ārvalstīs.

Kopumā Latvijā ir gandrīz astoņi tūkstoši rezerves karavīru. Tie ir izbijušie profesionālā dienesta kareivji un zemessargi ar izbeigtu līgumu. Katram no viņiem ir obligāti reizi četros gados atsvaidzināt militārās zināšanas. Par katru mācību dienu karavīri saņem kompensāciju, kas ir līdzvērtīga profesionālā dienesta apmaksai.

 

Zināšanai:

Rezerves karavīri ir tie, kuri jau ir bijuši armijas vai Zemessardzes ierindā. Savukārt ir arī rezervisti, – tie ir visi Latvijas vīrieši sākot no 18 gadu vecuma, bet viņus var iesaukt tikai ārkārtas (kara) gadījumā.

Rezerves kareivju mācībās iesauktajiem ir jāpiedalās obligāti, bet ja ļoti negribās tajā gadā mācīties, tad parasti ļauj atlikt uz nākamo gadu. Mācību atlikšanas iemesli var būt dažādi – ja kareivis ir vienīgais ģimenes apgādnieks, ja ir veselības problēmas, tiek ņemtas vērā arī individuāli apgrūtinājumi. Nevienu ar varu necenšas piespiest.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl