Rezervācijas tikt pie “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnas piektdien izķertas kā biļetes uz populāra dziedātāja koncertu

1 komentārs

Uzzinot par “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnu pievedumu, 23. aprīlī daudzi cilvēki no prioritārajām grupām steidza vietnē manavakcina lv mainīt savu iepriekšējā pieraksta datumu no nākamās nedēļas tieši uz šodienu, lai tās saņemtu, vēsta TV3 Ziņas.

Līdz šim daļa cilvēku atteicās no vakcinācijas, ja tika piedāvāta “AstraZeneca” pote. Viņi uzsvēra, ka gaidot “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnu pievedumu. 23. aprīlī ļoti skaidri bija redzams, ka daudzu cilvēku subjektīvajā vērtējumā “Pfizer”/”BioNTech” vakcīna kotējas augstāk. Līdzko šodien no rīta tika izziņots, ka sešos lielajos vakcinācijas centros šodien, 23. aprīlī, un nedēļas nogalē būs pieejamas šīs vakcīnas, jau apmēram pēcpusdienā visi pieraksti bija rezervēti, un tieši tā šodien un šajā nedēļas nogalē ir pieejama vairākos tūkstošos devu. Tiesa, rezervācijas tikt pie “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnas šodien izķertas kā biļetes uz populāra dziedātāja koncertu.

Uzzinot par attiecīgo vakcīnu pievedumu, 23. aprīlī daudzi cilvēki no prioritārajām grupām steidza vietnē manavakcina lv mainīt savu iepriekšējā pieraksta datumu no nākamās nedēļas tieši uz šodienu – nevarot zināt, kad atkal būs pieejamas “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnas.

“Es biju pierakstījusies uz citu datumu, bet uzzināju, ka šeit ir “Pfizer” un gribēju to vakcīnu,” stāsta sastaptā iedzīvotāja Regīna.

Par vakcinācijas projektu atbildīgie saka ,- šāda pēdējā mirkļa rīcība, mainot vakcinācijas datumu, ir viegli īstenojama tieši no šīs nedēļas, līdz ar vietnes manavakcina.lv uzlaboto versiju, kad izmaiņas kalendāros tagad notiek automātiski.

Vakcinācijas projekta komunikācijas konsultante Agnese Strazda

“Cilvēks var mainīt savu pierakstu. Tā nav pielīšana rindā. Es varu šodien pieteikties uz vienu vietu, secināt – er netieku, dzēst laukā ierakstu un pieteikties uz citu vietu.”

Šodien, 23. aprīlī, un nedēļas nogalē sešos vakcinācijas centros 6000 “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnas devu. Līdzko no rīta tika izziņota šā ražotāja vakcīnu pieejamība, jau ap 16 pēcpusdienā visi rezervācijas laiki Rīgā, Daugavpilī, Cēsīs, Jūrmalā un Ventspilī bija izķerti kā karsti pīrādziņi. Tieši “Pfizer”/”BioNTech” potes pieejamība daļai cilvēku pēc būtības likusi saņemties vakcinēties.

“Īstenībā negaidīts lēmums. No rīta izlasīju ziņu. Zināmā mērā tas, ka bija zināms – būs [pieejama] konkrētā vakcīna. No rīta bija brīvie logi, un pieteicos,” stāsta rīdziniece Ilze.

Arī rīdziniece Daiga stāsta, ka šodien devusies vakcinēties, zinot, ka būs pieejamas “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnas, jo par tām esot lielāka iekšējā drošība.

Lai arī eksperti uzsver, ka visu zīmolu oficiāli reģistrētās potes pret Covid-19 ir drošas un visas palīdzēs izvairīties no smagas saslimšanas ar Covid-19, cilvēku subjektīvajā vērtējumā “Pfizer”/”BioNTech” kotējas augstāk.

“Katrs trešais prasa, vai tā tiešām ir “Pfizer” vakcīna, sēžot pie manis. Interese par to ir lielāka nekā “Astra Zeneca”,” stāsta “Veselības centru apvienības” valdes loceklis Zigurds Lasovskis.

Pēc “Pfizer”/”BioNTech” potes uz vakcinācijas punktu “ATTA” centrā Rīgā šodien, 23. aprīlī, steidza arī vairāki tādi cilvēki, piemēram, Elena, kas nemaz nebija iepriekš pieteikušies vietnē manavakcina.lv. Prom viņus nedzina. Vēlamo “Pfizer”/”BioNTech” poti saņēma, jo prioritārajai grupai kvalificējās pēc vecuma.

“Jā, uz dullo. Tikai šodien uzzināju un atnācu, uz dullo,” saka rīdziniece Elena.

Vietnē manavakcina.lv ir daudz brīvo pieraksta vietu nākamajai nedēļai. Kopš šīs nedēļas katrs var izvēlēties sev ērtāko datumu, laiku un vietu. Tā kā uzlabotā sistēma ir savienota ar dažādiem reģistriem, jebkurš var uzzināt, vai ir iekļauts kādā no prioritārajām grupām un vai tajā uzsākta potēšana.

“Es negribu saslimt, es negribu inficēt citus, es gribu ceļot, gribu aiziet pasēdēt kafejnīcā un aiziet uz teātri,” lēmumu vakcinēties pamato rīdziniece Alīna.

Par vakcinācijas projektu atbildīgie turpina sevišķi aicināt seniorus pieteikties vakcīnai. Viņu aptvere joprojām esot nepietiekama. Vecuma grupā 60-70 gadu vakcinēti 23%, cilvēki vecumā virs 70 gadiem – 32%. Tāpēc nākamnedēļ īpašs akcents tiks likts uz pasākumiem senioru vakcinācijas pret Covid-19 stimulēšanai, kā arī plānots īpaši pievērsties Latgalei, ir solījis veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Lasi vēl:

1 komentārs