Komentāri

Nozīmīgo lēmumu pieminot, šodien galvaspilsēta pārcēlās uz Rēzekni. Tur norisinājās svētku gājiens un plaša kultūras programma, lai godinātu Latgales kongresa simtgadi. Savukārt amatpersonas un eksperti Latgales vēstniecībā “Gors” sprieda par Latgales lomu mūsdienu Latvijā.

Latgales kongresa simtgades atzīmēšana Rēzeknē sākās ar dievkalpojumu Rēzeknes Vissvētākās Jēzus sirds katedrālē. Pārpildītajā dievnamā pirmajās rindās sēdēja valsts augstākās amatpersonas. Kamēr norisinājās dievkalpojums, dalībnieki stājās gājienam uz laukumu, lai kopā dotos uz kongresam izveidoto laukumu.

Gājienam bija pulcējušies visu Latgales novadu pārstāvji, ģērbušies savos tradicionālajos tautastērpos un rokās nesot karogus. Gājiena priekšgalā – valsts augstākās amatpersonas un Saeimas deputāti, kā arī virkne Latvijas inteliģences pārstāvju. Raitā solī no katedrāles, tie devās lejup pa ielu, kur tos pacietīgi gaidīja iedzīvotāji.

Kad gājiena dalībnieki bija sanākuši, sekoja laukuma un tā centrā novietotā simtgades kongresam veltā pieminekļa atklāšana un iesvētīšana. To pavadīja dažādu Latgales pašdarbības kolektīvu priekšnesumi.

Tikmēr pēcpusdienā vēstniecībā “Gors” sākās Latgales simtgades kongresa pirmās dienas plenārsesija, kurā amatpersonas un eksperti dalījās viedokļos par latgaliskā izpratni un vērtību mūsdienās. Latgales kongresa izdiskutētie jautājumi tiks apkopoti rezolūcijā, vienojoties par uzdevumiem Latgales reģiona stiprināšanai.

Lasi vēl