ReTV: Dainis Īvāns gatavs vērsties policijā pret vakcinācijas pretinieku Baltijas ceļa kampaņu

571 komentārs
ReTV: Dainis Īvāns gatavs vērsties policijā pret vakcinācijas pretinieku Baltijas ceļa kampaņu
ZANE BITERE, LETA

Kategoriski pret sociālajos medijos publicēto video ar aicinājumu doties Baltijas ceļā, taču ar pavisam citu vēstījumu, ir viens no Baltijas ceļa iniciatoriem Dainis Īvāns, kurš gatavs vērsties policijā, kā arī Anatolijs Gorbunovs un mūzikas “Atmostas Baltija” autors Boriss Rezņiks, vēsta ReTV.

Acija tiek plānota izmantot pavisam citiem nolūkiem – aicinājums piedalīties Baltijas ceļa pasākumā, piesaucot lozungus par brīvību, ir arī aicinājums iestāties pret obligātu vakcināciju. Kategoriski pret šādu rīcību ir viens no Baltijas ceļa rīkotājiem Dainis Īvāns.

“To es varu saukt par tādu zaimošanu, ņirgāšanos par cilvēkiem, kas pirms 33 gadiem riskēja ar dzīvību. Šis ir viens no mēģinājumiem devalvēt to visu. Es varu izteikt tikai nicinājumu šādiem te ļaudīm, kas spekulē ar tautai, patiesībā arī starptautiski, svētiem jēdzieniem, kas pasaulē nozīmē pavisam kaut ko citu – solidaritāti, nevis sabiedrības šķelšanu un naidošanu.”

Līdzīgu nostāju pauž arī dziesmas “Atmostas Baltija” autors Boriss Rezņiks.

“Es neredzu nekādu sakaru dziesmai Baltija ar vakcinēšanos, tas sakars nav, un saprotu, ka nekad nebūs. Un ja manam viedoklim ir kāda  nozīme, es pat aizliedzu izmantot šo dziesmu vakcinēšnas kaut kādas akcijas. Pirmkārt, tam nav nekāds sakars, un, otrkārt, es neesmu pret vakcinēšanu, es esmu vakcinēts un tas ir normāli. Šaubos, ka tā var skanēt bez manas atļaujas,” paudis Rezņiks.

Pasākuma rīkotājiem un arī pašam gaidāmajam pasākumam seko līdzi arī drošības iestādes Latvijā.

571 komentārs