Komentāri

Lielu satraukumu un pārdzīvojumus pagājušās nedēļas nogalē piedzīvoja daudzu deju kolektīvu dalībnieki. Turpinājās deju kolektīvu skates vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku lieluzvedumam “Māras zeme”.

Nedēļas nogales notikumiem atjaunotajā VEF kultūras pilī līdzi sekoja LNT raidījums “900 sekundes”. Redzot deju kolektīvu priekšnesumus, bija jūtama viņu enerģija un vēlme sevi pasniegt pēc iespējas labāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aizkulisēs valdīja rosība, dejotāji vēl pielaboja tērpus un vēl dažādos veidos gatavojās pirms kāpšanas uz skatuves. Tie, kuri jau bija dejojuši, palika atbalstīt savus draugus.

Rūta
“Zelta sietiņš” dejotāja

Vakar bija ļoti liels stress pirms dejošanas, viss trīcēja kājas, rokas.

Jaunieši skatei gatavojās rūpīgi kopš septembra, taču pirms uzstāšanās tik un tā jūtams satraukums.

Rihards
“Zelta sietiņš” dejotājs

Diezgan pārliecinoši jūtos, bet mazliet stresiņš sāk parādīties pirms skates.

Rīgā skatēs kopumā piedalījās 91 kolektīvs, dažādās vecuma grupās. Pieredzējušākie dejotāji zina, ka nokļūs gala uzvedumā “Māras zeme”, tomēr ir liela vēlme nodejot iespējami labāk.

Dzelzceļa nozares darbinieku kolektīvs ir ar lielu pieredzi un tagad pēc dejas visi gaida žūrijas vērtējumu. Žūrijas vērtējums ir svarīgs, jo piešķirtie punkti nosaka, kādā kategorijā tiek ielikts kolektīvs.

Dienas pirmās puses deju kolektīvu sniegums jau novērtēts un paziņoti rezultāti. Daudziem tas ir liela prieka brīdis.

Žūrijas priekšsēdētāja norāda, ka ir daudz jaunu kolektīvu, kas vēl mācās sadejoties. Tāpēc ir īpaši svarīgi pārbaudīt to cik ir gatavi dejotāji. Vēlāk lieluzveduma iestudēšanas laikā deju soļu apgūšanai vairs nebūs laika.

Zanda Mūrniece
žūrijas priekšsēdētāja

Virsvadītājam ir vien pusotra stunda, lai izveidotu šo brīnumu trīs līdz četru minūšu garumā. Līdz ar to jābūt pārliecinātiem, ka deju kolektīvi ir apguvuši, labi orientējas repertuārā, pārvalda telpu un situāciju.

Žūrijas priekšsēdētāja piebilst, ka šajā reizē kolektīviem ir lielāka slodze nekā parasti, jo viņiem jāgatavojas arī priekšnesumam, kas notiks arēnā “Rīga”. Arēnā telpa ir ierobežota, tāpēc tur uzstāsies labākie no labākajiem. Dziesmu un deju svētki notiks no 30.jūnija līdz 8.jūlijam.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl