Reportāža: Kā tagad izskatās atjaunotais Āgenskalna tirgus

0 Komentāru

Pēc pusgadu ilgas snaudas pamodies Āgenskalna tirgus. Šķībo būdeļu, haosa un netīrības vietā tagad Pārdaugava var lepoties ar gaišu, modernu un eiropeiska stila tirdziņu.

Tajā var nopirkt gan zemnieku audzētus labumus, gan ko uzkost, gan paklausīties mūziku un iesaistīties diskusijās. Āboli, ogas, pat kaņepju sviests. Svaigu dārzeņu smarža, smaidīgi pārdevēji un, galvenais, – pircēji, kas atver maciņus, lai čaklos zemniekus atbalstītu. Āgenskalna tirgū atgriezusies dzīvība.

Tālivaldis Jānis Kalniņš
medus tirgotājs

Es šeit jau 10 gadus tirgojos. Ļoti skaisti, ērti! Sola jau, ka pēc diviem mēnešiem būs jumts virs galvas. Ļoti apmierināts ar izskatu, cilvēki staigā, priecājas.

No nākamās otrdienas tirgošanās āra teritorijā notiks ikdienā – no otrdienas līdz svētdienai (no plkst. 7.30 līdz plkst.19). Zemniekus, amatniekus, mājražotājus, kafejnīcas un restorānus izbraukumā tirgus vadība te cer redzēt arvien biežāk.

 

Una Neiberga
tirgus pārstāve

Šis tirgus domāts pārtikas iegādei, dodam priekšroku vietējiem zemniekiem. Ir amatnieki, dizaina preces, pamatā – pārtika. Taču pieņemam arī ar importētām precēm, bet liekam norādīt pārtikas izcelsmi, un patērētāji zina, ko pērk.

 

 

Tiesības 30 gadus nomāt Āgenskalna tirgu maijā ieguvis Kalnciema kvartālā saimniekojošais uzņēmums SIA “Kalnciema iela”. Kārlis Dambergs bija vienīgais, kurš pieteica savu uzņēmumu izsolē.

“Šis ir ilgākais laika periods, kurā tirgus 100 gadu laikā slēgts – vairāk nekā pusgadu. Ražas laiks, ir ogas, sēnes, dārzeņi, gribējām dot iespēju zemniekiem pēc iespējas ātrāk dot patērētājiem,” norāda Dambergs.

Ilgtermiņa vīzija ir tirgu padarīt par modernu tirdzniecības, arī izklaides vietu. Uz skatuves notiks diskusijas, koncerti.

“Nedrīkstam aizmirst, ka šis ir ne tikai ģeogrāfiski, bet arī simboliski Āgenskalna centrs. Visu vietu mēģināsim attīstīt, lai ir paralēli vieta, kur var tikties, pavadīt laiku,” norāda Dambergs.

Pagājušā gada izskaņā tirgu sliktā tehniskā stāvokļa dēļ bija plānots slēgt pavisam, taču jau šajā nedēļas nogalē ar vairākiem pasākumiem, kas domāti ģimenēm, bērniem un svaigas pārtikas cienītājiem, tirgus atgūs otro elpu.
0 Komentāru