Reportāža: Kā cilvēku tūkstoši Rīgā sagaidīja 2019.gadu

0 Komentāru

Latvijā vakarnakt vislielākā ballīte, kā jau to varētu gaidīt, bija Vecrīgā un Daugavmalā. Tur arī – viskrāšņākā uguņošana, lai gan petardes vakarnakt šāva teju visos Latvijas pagalmos.

Spītējot salam, Vecrīgā gadu miju kopīgi sagaidīja cilvēku tūkstoši.

Svinības notika ne tikai 11.novembra krastmalā, bet arī daudzviet Vecrīgas krogos. Taču vien divas stundas pirms gadu mijas vairāki desmiti cilvēku nolēmuši nodoties nedaudz sportiskākām aktivitātēm un atnākuši uz publisko slidotavu, kas izvietota pie Kongresu nama.

Uz ledus bija sastopami visdažādākā vecuma slidotāji – vieni pēc kāju ievingrināšanas plāno tālāk doties lūkot, kādas svinību iespējas piedāvā vecpilsēta, citi vēlas mierīgāku vakaru un gadu miju sagaidīs mājās ar tuviniekiem.

Lielākās cilvēku masas vakarā pulcējās vecpilsētā un krastmalā. Iecienīta bija ne tikai Daugavmala – ballītes noskaņojums kūsāja arī Doma laukumā, kur darbojās tirdziņš un uzstājās mūziķi.

Lai gan nebija tik lielas cilvēku masas, cik pirms pusotra mēneša valsts simtgades svinībās, pēc pasākumu rīkotāju aplēsēm, gadu miju Vecrīgā un krastmalā sagaidīja 50 000 rīdzinieku un pilsētas viesu. Policija stāsta, ka svētku nakts lielajos pasākumos aizvadīta mierīgi, un bijuši vien atsevišķi maznozīmīgi pārkāpumi.

Omulīgākai gaisotnei pasākumos bija tirdzniecības vietas, piedāvājot gadu mijas svinībām raksturīgus produktus. Ārā bija auksts, tāpēc īpaši liela drūzmēšanās bija pie karstvīna tirgotājiem.

Ņemot vērā, ka ar laikapstākļi krastmalā nelutināja, daudzi cilvēki pulcējās ap ugunskuriem, kas izvietoti, lai ļaudis varētu kaut nedaudz sasildīties.

TV3 Ziņas Daugavmalā sastapa visdažādākos svinētājus – gan vietējos, gan no ārvalstīm. Vieni atnākuši uz ballīti, citi mierīgi noskatīties svētku salūtu, tomēr savos novēlējumos līdzcilvēkiem lielākoties viņi bija vienoti.

Neilgi pirms pusnakts mūzika uz brīdi pieklusa, lai pasākuma apmeklētāji varētu sagatavot dzirkstošā vīna glāzes un kopā skaitīt sekundes līdz gadu mijai. Jaunā gada sagaidīšanas gavilēm sekoja himnas atskaņošana krastmalā un tradicionālais gadu mijas salūts.

0 Komentāru