Repatriantiem par nepatiesu pašizolācijas vietas norādīšanu varēs piemērot sodu

Pievienot komentāru
Repatriantiem par nepatiesu pašizolācijas vietas norādīšanu varēs piemērot sodu
EPA / SCANPIX

Repatriantiem par nepatiesu pašizolācijas vietas norādīšanu varēs piemērot sodu, paredz otrdien Ministru kabinetā pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

No grozījumiem izriet, ka pirms atgriešanās Latvijā personai būs jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, kontakttālrunis, pa kuru persona ir sasniedzama, un faktiskās dzīvesvietas adrese, kurā persona ir sasniedzama, rakstveidā apliecinot, ka, ierodoties Latvijā, persona ievēros īpašus piesardzības pasākumus, tostarp nodrošinot pašizolāciju.

Lasi vēl: Ārkārtējā situācija Latvijā pagarināta līdz 12. maijam

Ja faktiskās dzīvesvietas adrese atšķiras no pašizolācijas vietas adreses, personai būs pienākums nekavējoties par to paziņot Valsts policijai.

Gadījumos, kad minētajā apliecinājumā tiks norādītas nepatiesas ziņas, personai varēs piemērot atbilstošu administratīvo vai kriminālo atbildību.

Šāda prasība pamatota ar to, ka Valsts policija ir konstatējusi vairākus gadījumus, kad, veicot kontroles pasākumus, apliecinājumā sniegtie dati ir neprecīzi vai neatbilst patiesībai. Informāciju sniedzošā persona attiecīgi pēc tam vairs nav sasniedzama.