Reirs: Vienreizēja pabalsta izmaksa 500 eiro apmērā par katru bērnu nebūtu lietderīga

295 komentāri

Vienreizēja pabalsta ģimenēm 500 eiro apmērā par bērnu izmaksa nebūtu lietderīga, bet lietderīgāks būtu ikmēneša atbalsts konkrētām iedzīvotāju grupām, otrdien intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

“Domāju, ka lietderīgāk ir atrast nevis vienreizēju atbalstu 500 eiro apmērā šai kategorijai, bet ikmēneša atbalstu konkrētām grupām, kurām ir jāpalīdz,” teica finanšu ministrs.

Lasi vēl: Covid-19 ierobežojumu seku mazināšanai NA rosina izmaksāt vienreizēju pabalstu ģimenēm ar bērniem

Reirs norādīja, ka Covid-19 krīze iezīmē ļoti lielu atšķirību starp iedzīvotāju ienākumiem, tostarp atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datiem janvārī iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu plāns pārpildīts par 3%. Tas apliecina, ka algu fonds valstī bijis lielāks, nekā iepriekš tika plānots. Pēc VID datiem, gada laikā 90% strādājošo darba alga ir palielinājusies vai nav mainījusies, kamēr 10% tā ir sarukusi.

“”Helikoptera nauda” ir vienreizējs pabalsts, kā saka, ņemiet un liecieties mierā. Domāju, ka pareizāk ir atrast grupas, kurām ir jāpalīdz,” sacīja Reirs, piebilstot, ka, piemēram, tas varētu attiekties uz ikmēneša pabalstu vecākiem, kuri saņem dīkstāves pabalstu.

Ieskaties arī šeit: Arī “Progresīvie” atbalsta vienreizēja pabalsta piešķiršanu par katru bērnu ģimenē

Jau vēstīts, ka 8. februārī Nacionālās apvienības (NA) priekšlikums Covid-19 dēļ ieviesto ierobežojumu seku mazināšanai piešķirt vienreizēju pabalstu ģimenēm 500 eiro apmērā par bērnu koalīcija izraisījis diskusijas, bet tā vēl nespēja nonākt pie kopsaucēja šajā jautājumā.

Sēdē politiķi vienojās, ka Ekonomikas ministrija un Labklājības ministrija strādās pie šā priekšlikuma un ierobežojumu precizējuma turpmākās divas nedēļas, ņemot vērā sociālo dimensiju.

295 komentāri