Reirs uzdevis Jaunzemei sākt dienesta izmeklēšanu par sistemātiskiem pārkāpumiem muitā korupcijas jomā

0 Komentāru
Reirs uzdevis Jaunzemei sākt dienesta izmeklēšanu par sistemātiskiem pārkāpumiem muitā korupcijas jomā
EMĪLS DESJATŅIKOVS, F64

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) uzdevis Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājai Ievai Jaunzemei sākt dienesta izmeklēšanu par sistemātiskiem pārkāpumiem muitā korupcijas jomā, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā (FM).

Ministrijā norādīja, ka finanšu ministrs, pēc atkārtoti konstatētajiem korupcijas gadījumiem VID muitas struktūrvienībā, uzdevis VID ģenerāldirektorei nekavējoties rīkoties – sākt dienesta izmeklēšanu par sistemātiskiem pārkāpumiem muitā korupcijas jomā, izvērtēt atbildīgo amatpersonu rīcību un uz dienesta izmeklēšanas laiku atstādināt par šo procesu atbildīgās augstākās muitas amatpersonas.

Ministrs ir uzdevis VID ģenerāldirektorei ziņot par šo uzdevumu izpildes gaitu.

“Svarīgi nekavējoties rīkoties, atrast problēmas sakni un to novērst. Svarīgi panākt, lai VID ir godīga un mūsdienīga organizācija, kas darbojas likumu ietvaros, un tiek vadīta pēc labas pārvaldības principiem,” pauda Reirs.

Jau ziņots, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde sadarbībā ar Specializēto nodokļu un muitas lietu prokuratūru, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), VID Nodokļu un muitas policiju un Valsts robežsardzi veikusi izmeklējošās darbības muitas kontroles punktā “Terehova”, kuras rezultātā aizturētas VID Muitas pārvaldes amatpersonas, aģentūru LETA informēja VID pārstāvji.

“Minētās darbības veiktas, turpinot pretkorupcijas pasākumu kopumu. VID jau ziņoja, ka ilgstošu izmeklējošo darbību rezultātā, sadarbojoties vairākām atbildīgajām institūcijām, VID Iekšējās drošības pārvalde veica Muitas pārvaldes, Valsts policijas un Valsts robežsardzes darbinieku aizturēšanu aizdomās par kontrabandu organizētā grupā,” pauda VID.

Izmeklēšanas interesēs patlaban papildu informācija netiek sniegta.

Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 19. pantam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme norādīja, ka VID ir pirmā valsts pārvaldes iestāde, kur ieviesta visaptveroša riskos balstīta darbinieku pārbaudes sistēma, sākot no pieņemšanas darbā un turpmāk ik gadu.

“Tiek pārbaudītas visas amatpersonu deklarācijas, salīdzinātas ar datiem dažādās datubāzēs un, ja ir konstatētas neatbilstības, tiek prasīts skaidrojums. Daudzos gadījumos ir cilvēciskas kļūdas, bet nopietnākajos – nelikumības. Caur analīzi un operatīvo darbu tiek izskaitļoti negodīgie darbinieki. Mūsu Iekšējās drošības pārvalde strādā rūpīgi, ciešā kontaktā ar prokuratūru, izmeklēšana tiek veikta rūpīgi, tas prasa laiku, bet rezultāts neizpaliek,” atzina Jaunzeme.

0 Komentāru