Reirs: Nevakcinētajiem publiskā sektora darbiniekiem jāmeklē darbs privātajā sektorā

0 Komentāru
Reirs: Nevakcinētajiem publiskā sektora darbiniekiem jāmeklē darbs privātajā sektorā
EDIJS PĀLENS, LETA

Pret Covid-19 nevakcinētajiem publiskā sektora darbiniekiem jāmeklē darbs privātajā sektorā, piektdien valdības ārkārtas sēdē izteicās finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Ministrs uzsvēra, ka privātajā sektorā ir vairāk nekā 20 000 brīvu vakanču, tāpēc nevakcinētajiem publiskā sektora darbiniekiem, kuri nevēlas vakcinēties, jādomā par pāreju darbā uz privāto sektoru.

“Mums tomēr jāatbalsta tie publiskā sektora darbinieki, kuri ir izvēlējušies vakcinēties,” sacīja Reirs.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) ministriem norādīja, ka piektdien Satiksmes ministrijas kapitālsabiedrību vadītāji piekrituši tam, ka būtu tikai saprotami, ja valsts sektors un valstij publiski piederošās kapitālsabiedrības rāda piemēru visai pārējai sabiedrībai. Taču esot jābūt skaidram formulējumam, kas publiskajā sektorā darba devējam dos tiesības no darbinieka pieprasīt vakcināciju.

Kā ziņots, iecerēts, ka visā publiskajā sektorā tiks noteikts pienākumu obligāti vakcinēties pret Covid-19, turklāt ministrijas strādā pie vadlīnijām, kā darba devējiem privātajā sektorā rīkoties saistībā ar darbinieku vakcinēšanos. Ja līdz šim pienākums vakcinēties tika noteikts mediķiem, pedagogiem un sociālās aprūpes centru darbiniekiem, tad tagad KVP lēma, ka obligāti jāvakcinējas būs arī publiskajā sektorā strādājošajiem – gan valsts, gan pašvaldību sektorā.

0 Komentāru