Reirs: Ja būs nepieciešams, atbalsta pasākumos varēs veikt labojumus

0 Komentāru
Reirs: Ja būs nepieciešams, atbalsta pasākumos varēs veikt labojumus
DMITRIJS SUĻŽICS/F64

Nolemts katru nedēļu tikties par Covid-19 krīzes atbalsta pasākumiem atbildīgajā darba grupā, lai izvērtētu sniegto atbalstu un, ja nepieciešams, veiktu labojumus, šodien debatēs Saeimā par valdības lēmumu izsludināt ārkārtējo situāciju pauda finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Darba grupā regulāri paredzēts uzklausīt arī uzņēmēju pārstāvjus, norādīja Reirs. Viņš pavēstīja par valdības sagatavotajiem ekonomiskā atbalsta pasākumiem ārkārtējās situācijas laikā – dīkstāves pabalstiem attiecīgajiem darbiniekiem, subsidētajām darba vietām un subsīdijām krīzes skarto uzņēmumu apgrozāmajiem līdzekļiem, kurus negatīvi ietekmējuši ārkārtējās situācijas ierobežojumi.

Lasi vēl: Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas kompensācijai atvēl 30 miljonus eiro

Uzņēmējam tiks paredzēts krīzes laikā ietekmētos nodokļu maksājumus ļaut nomaksāt trīs gadu laikā, pauda finanšu ministrs.

Latvija vēl nav izmantojusi dažādas Eiropas līmeņa aizņemšanās iespējas, tāpēc nepieciešamie līdzekļi atbalsta sniegšanai ir pieejami, reizē ir jāievēro valdības noteikti valsts parāda apjoma maksimālais apjoms, norādīja Reirs.

Debatēs Saeimā ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) norādīja, ka nav epidemiologs, tāpēc viņam ir grūti komunicēt ierobežojumu pamatotību, taču ekonomikai sekas ir būtisku ierobežojumu noteikšana cilvēkietilpīgās nozarēs. Politiķis minēja gan savu, gan vairākas citas ministrijas, kuru darbiniekiem viņš pateicās par atbalsta izstrādāšanu cilvēkiem, kuriem pašlaik nav iespējams nopelnīt iztikas līdzekļus.

Ministrs arī akcentēja, ka paredzēts palīdzēt uzņēmumiem saistībā komunālo maksājumu veikšanas iespējām, kā arī nodokļu maksājumu atlikšanu sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu.

Saeimai šodien paredzēts lemt par no pirmdienas izsludinātās ārkārtējās situācijas pārapstiprināšanu.

Kā ziņots, šodien valdība lems par Ekonomikas ministrijas izstrādātajiem priekšlikumiem uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam, kas paredz izmaksāt dīkstāves pabalstus no 330 eiro līdz 1000 eiro, kā arī subsidēt Covid-19 krīzē cietušo uzņēmumu darbinieku algas līdz 500 eiro.
0 Komentāru