Reinis Nitišs: latvieši ir spējīgi uz lielām lietām!

0 Komentāru
Reinis Nitišs: latvieši ir spējīgi uz lielām lietām!
Foto: RALLYCROSSRX.COM

Reinis Nitišs ir 18 gadus jauns autosportists no Jēkabpils, kurš 2013.gadā kļuva par FIA Eiropas čempionu rallijkrosā priekšpiedziņas SUPER 1600 klasē.

Šogad Nitišs cīnās jau par pasaules čempiona titulu prestižākajā pilnpiedziņas SUPERCAR klasē, tikai sezonas pēdējos posmos atzīstot 2003.gada pasaules čempiona rallijā, norvēģa Petera Solberga, pārākumu. Reinis 18.novembri sagaida gatavojoties 2014.gada FIA pasaules čempionāta rallijkrosā pēdējam posmam Argentīnā, kur centīsies nosargāt vietu uz goda pjedestāla arī sezonas kopvērtējumā.

Vai tas, ka nāc no Latvijas, Tev ir palīdzējis gūt panākumus, vai gluži otrādi – attālinājis no tiem?

Kādā brīdī tas ir palīdzējis, savukārt citā brīdī – licis cītīgāk strādāt.

Nav noslēpums, ka autosports ir ļoti dārgs sporta veids, un dalībai sacensībās nepieciešami nozīmīgi finanšu resursi. Lai gan es nezinu tādu valsti, kurā autosportistiem kāds par neko dāvinātu naudu, tomēr, nepieciešamo finanšu apkopošanai Latvijā, manuprāt, jāvelta salīdzinoši lielāks darba apjoms.

Tomēr esmu pateicīgs, ka līdz šim, finanšu trūkums nav bijis iemesls, lai es nevarētu startēt kādās sacensībās – vienmēr izdevies atrast kādu risinājumu un izpalīdzīgas rokas, kas gatavas palīdzēt. Uzskatu, ka šādos brīžos noteicošās ir latviešu rakstura īpašības – neatlaidība, cīņas spars un mērķtiecība. Lai cik sarežģīts sākumā šķistu uzdevums, ar rūpīgu darbu var sasniegt ļoti daudz!

Vai uzskati, ka Latvijas kā valsts atbalsts, Tev ir bijis pietiekams ceļā uz panākumiem?

No vienas puses, līdzcilvēki Latvijā ir gatavi uz dullām lietām – tā ir sagadījies, ka ar entuziasma pārņemtiem palīgiem, kuriem acīs spīd degsme, iespējams paveikt vairāk par uzdoto, sasniedzot ļoti daudz. Iespējams, ka arī citviet pasaulē tā ir, bet Latvijā noteikti var atrast līdzcilvēkus, kuri ir tikpat traki kā esi pats, un darīs visu, lai plašajai pasaulei parādītu, ka latvieši ir spējīgi uz lielām lietām.

No otras puses, tehniskie sporta veidi nav prioritāri atbalstāmo sporta veidu saraksta augšgalā, tie arī nav iekļauti olimpiskajās spēlēs. Es ļoti ceru, ka tuvāko gadu laikā to izdosies mainīt, un tehniskie sporta veidi Latvijā spēs iemantot arvien lielāku skatītāju interesi un līdz ar to varēs saņemt arī nozīmīgāku atbalstu.

Ko Tu novēli latviešiem, Latvijas iedzīvotājiem, gaidāmajā valsts svētku nedēļā?

Latviešiem un Latvijas iedzīvotājiem gaidāmajā svētku nedēļā vēlu spēku un izturību, lai sasniegtu savu, iepriekš nosprausto mērķi, lai arī cik tāls un nesasniedzams tas sākotnēji šķistu.

0 Komentāru