Reģionu slimnīcās gatavojas Covid-19 slimnieku pieplūdumam

1 komentārs

Reģionu slimnīcas gatavojas jaunam Covid-19 slimnieku pieplūdumam – reaģējot uz to, cik strauji pildās sasirgušo gultas vietas Rīgā, no pirmdienas “kaujas gatavībā” būs Vidzemes un arī Rēzeknes slimnīca, vēsta TV3 ziņas.

Vidzemes slimnīcā no pirmdienas atkal uzņems Covid-19 pacientus. TV3 Ziņas skaidro, kādi ir plāni pārējām reģionālajām slimnīcām.

Saskaņā ar Valsts operatīvās medicīniskās komisijas lēmumu kopš 15. jūlija Vidzemes slimnīca vairs neuzņēma un neārstēja Covid-19 pacientus, tos pārveda uz klīniskajām universitātes slimnīcām.

Tomēr, reaģējot uz informāciju no Rīgas slimnīcām par pacientu skaita pieaugumu, Vidzemes slimnīcā ir izveidots gultu un nodaļu pārprofilēšanas plāns, veidojot Covid-19 inficēto pacientu nodaļu ar 27 gultas vietām, saņemtas vēl sešas plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas, iegādātas 32 ierīces dozētai medikamentu ievadīšanai un viena nieru aizstājterapijas iekārta.

Benita Brila, Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

“Saņemot informāciju, kā pildās Rīgas slimnīcas, visu laiku tiek ārstēti Covid-19 pacienti, skaidrs, ka arī mums jābūt gataviem, ka būs uz vietas jāārstē. Darbības ir zināmas, kas katram ir jāveic, kā jāpārplāno personāla darbs, kā jāpārprofilē nodaļa. Terapijas nodaļa 2 atkal kļūs par Covid-19 pacientu nodaļu, savukārt reanimācijas nodaļā trīs gultas būs atvēlētas Covid-19 pacientiem ar smagu slimības gaitu.

Covid-19 pacientu pieplūdumam gatavojas arī Latgalē. Daugavpils reģionālajā slimnīcā jau tagad piesakās vietējie mediķi rezidenti, lai sniegtu palīdzīgas rokas, kad to vajadzēs. Un aplēses liecina, ka jau drīz darba būs ļoti daudz.

Grigorijs Semjonovs, Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis:

“Nedēļas laikā pie mums iestājās 63 pacienti, kustība ir ļoti intensīva – vieni pierakstās, citi izrakstās – kā konveijers! Ļoti smagu pacientu īpatsvars pie pieaudzis, un atšķirībā no iepriekšējā viļņa cilvēki iestājas daudz smagākos stāvokļos. Tas prasīs no mums lielāku līdzekļu ieguldīšanu intensīvajās terapijās.

Savukārt Liepājas Liepājas Reģionālajā slimnīcā patlaban ārstējas 14 Covid-19 pacienti, tajā skaitā viens bērns. Trīs no pacientiem ir smagā stāvoklī un atrodas reanimācijas nodaļā, bet pārējie ārstējas infekciju nodaļā.

Patlaban visi Covid-19, kuriem nepieciešama ārstēšanās stacionārā, no Kurzemes nogādāti uz Liepājas Reģionālo slimnīcu, taču nākamajā nedēļā situācija varētu mainīties un Covid-19 slimnieki atkal uzņems Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.

1 komentārs