Komentāri

Uz Sibīriju izsūtītos piemin arī citviet Latvijā. Kuldīgas apriņķī 25.marta deportācijas skāra teju 700 ģimenes.

No Kuldīgas un tās apkārtnes, otrajā izsūtīšanas vilnī, jau pēc kara beigām, sarakstos tika iekļauti vismaz 2400 cilvēku. Tie bija enerģiskākie ļaudis, kuriem vēl bija atmiņas par pirmskara Latviju un vēlme to atgūt. Šis sapnis vardarbīgi tika nomainīts pret Omskas apgabalu Krievijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ingrīda Pole, Kuldīgas novada muzeja speciāliste:

Tie visi bija cilvēki, kas tajā brīdī bija stabilā sava uzņēmuma noturēšanā, darbībā, un režīmam tur bija tās bailes, vai viņi pakļausies kolhozu dibināšanai un galu galā vajadzēja jau mantu, lietas, darbarīkus – nu tāpēc viņi bija jāaizved.

1949.gadā no 25. līdz 28.martam notika visplašākā izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem PSRS reģioniem. Izsūtīja vairāk nekā 90 tūkstošus Baltijas valstu iedzīvotāju un gandrīz puse no viņiem bija no Latvijas.

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl