Reformēs visus 22 profesionālos tehnikumus

Komentāri

Būtiskas izmaiņas sagaida visas profesionālās izglītības iestādes jeb, tā sauktos, tehnikumus. Sākts miljoniem eiro dārgs projekts, par kuru modernizēs telpas un pirks mācību iekārtas visām tehniskajām skolām Latvijā. Taču galvenā pārmaiņa ir mācību programmu reforma, lai palielinātu tehnikumu beidzēju nodarbinātības līmeni.

Profesionālo tehnikumu programmu reformēšana nozīmē, ka darba prakses laiks uzņēmumos turpmāk veidos gandrīz 70% no jaunieša mācībām. Šobrīd – tikai 30%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz šim profesionālās kvalifikācijas praksi jaunieši izgāja tikai ceturtajā kursā, tagad darba vidē balstītās mācības būs jau no pirmā kursa.

Tā vietā, lai mācītos vidusskolā vai ģimnāzijā, daudzi izvēlas apgūt konkrētu amatu. Ko nozīmē izvēlētā profesija realitātē, līdz ar reformu jauniešiem būs iespēja uzzināt krietni agrāk.

Latvijas Darba devēju konfederācija līdz šim sameklējusi 103 uzņēmumus, kas  profesionālo tehnikumu audzēkņiem nodrošinās darba vidē balstītās mācības. Uzņēmēji par to ne tikai saņems atlīdzību no Eiropas Savienības fonda, bet ar šo programmu cer mazināt tehnisko speciālistu trūkumu dažādās nozarēs.

Lai turpmākajos septiņos gados uzņēmumos praktiski apmācītu profesijā 11 tūkstošus  skolēnu, Eiropas Savienība piešķīrusi 18,7 miljonus eiro, bet valsts – 3,3 miljoni. Paralēli notiek kampaņa, lai pamatskolēnus vispār motivētu pieteikties mācībām profesionālajos tehnikumos. 22 profesionālie tehnikumi šobrīd pieredz pamatīgu naudas injekciju.

Jaunajā projektā iecerēts vēl vairāk palielināt jauniešu nodarbinātību, jo līdz šim pēc prakses uzņēmumos no katriem 10 audzēkņiem pastāvīgā darbā turpat palikuši tikai trīs.

Lai arī tehnikumu mācību programmu reformēšanas dēļ audzēkņiem būtiski pieaugs uzņēmumos darba vietās pavadītais laiks, tomēr skolēniem vienalga būs jāapgūst arī visi tie priekšmeti, ko citi vienaudži vidusskolās un beigās arī vēl jākārto centralizētie eksāmeni.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl