Redzot prettiesisku darbību – cel trauksmi!

1 komentārs
Redzot prettiesisku darbību – cel trauksmi!
FOTO: LETA

Ar šādu aicinājumu pie iedzīvotājiem vēršas sabiedrība par atklātību Delna, uzsākot īpašu kampaņu. Tās ietvaros Rīgā Centrālajā stacijā ir izveidota instalācija, ap to darbojas divi melni tēli. Tie simbolizē noziedzniekus, kuri veic pretlikumīgas darbības.

Aicinot iejusties trauksmes cēlāju ādā, iedzīvotāji var ziņot, simboliski nospiežot sarkanu pogu, kas iedarbina bākuguni. Sabiedrības par atklātību Delna pārstāvji kampaņas atklāšanas uzrunā skaidro, ka liela daļa iedzīvotāju, redzot pretlikumību, izvēlas noklusēt, jo baidās no noziedznieku atriebības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Delnas Juridiskā centra pārstāve Gita Lazdāne

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Lai tas neatkārtotos un tā situācija nebūtu mūsu ikdiena, mēs iestājamies par to, ka nepieciešams atsevišķs likums, kas aizsargātu trauksmes cēlājus, un šobrīd jūtam labu progresu šajā jautājumā. Janvārī ir parakstīts memorands starp Delnu, KNAB, Prokuratūru un Valsts kanceleju, kas pasaka, ka līdz 15. gada beigām izstrādās šo likumprojektu un iesniegs Saeimā.

Latvija būs sestā Eiropas valsts, kurā trauksmes cēlājus aizsargās atsevišķs likums. Latvijā jau darbojas līdzīgs regulējums, kas aizsargā amatpersonas, kuras, pamanot noziegumu darbavietā, ziņo likumsargiem.

TOP komentāri

  • Armands
    +1 +1 0

    Armands

    Varētu jau celt trauksmi ,bet bet nav jēgas ,jo neredz tai jēgu kur tā nauda aiziet ja paši nelaistu miljonus pa labi pa kreisi tad jau būtu labi

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl