Redzi vētru? Sūti bildi un padalies piedzīvotajā!

0 Komentāru
Redzi vētru? Sūti bildi un padalies piedzīvotajā!
Foto: LETA

Latvijai pietuvojusies draudīga vētra, kas sola pamatīgas vēja brāzmas, kas var pāraugt pat vētrā. Ja būsim piesardzīgi un drošībā, vētra var izrādīties iespaidīga dabas parādība, kuru nemaz tik bieži mēs neredzam. Tāpēc, ja savā apkaimē redzi interesantas ainas, kuras izraisījusi vēja plosīšanās, uzņem bildi un sūti Skaties.lv, lai arī citi var uzzināt par tavu novērojumu.

 

Kā vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, 17.06 laika posmā no plkst. 19:00 līdz 22:00 Latvijā, sākot no dienvidrietumiem, gaidāms pērkona negaiss ar krasām vēja brāzmām līdz 15-19 m/s, vietām iespējama krusa. Savukārt, 18.06.no rīta (laika posmā no plkst. 05:00 līdz plkst. 10:00) piekrastes rajonos dienvidrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 20-23 m/s.

Pēc Boforta jeb vizuālā vēja novērtēšanas skalas, vēja ātrums  17,2 – 20,7 m/s tiek klasificēts kā vētrains. Šādos laika apstākļos liecas lieli koki, lūst tievi zari. Cilvēka gaita pret vēju ievērojami apgrūtināta. Tālu no krasta dzirdama ūdeņu bangojuma dunoņa.

Savukārt vēja ātrums  20,8 – 24,4 m/s tiek klasificēts kā vētra. Proti, tiek lauzti resnie koku zari, nodara nelielus bojājumus ēkām, izkustina no vietas vieglus priekšmetus. Jūrā ir garas, plīstošas putu klātas viļņu grēdas. Tikai vietām – viļņu ieplakās – ūdens brīvs no putām.

Vēja plosīšanās var būt neprognozējama, tāpēc fotografē visu, kas, tavuprāt, parāda gan vēja rotaļīgo, gan draudīgo dabu. Kad esi uzņēmis labu bildi, pievieno to zemāk dotajā formā un spied sūtīt! Bilde parādīsies šajā pašā rakstā, un citi varēs uzzināt, ko tu esi redzējis un kāda vētra bijusi tavā pusē!

Savukārt par to, kādi laikapstākļi gaidāmi tuvākajā laikā, skaties Laika ziņas.

Sūti foto

0 Komentāru