Realitāte Latgalē: nav pieejams tīrs dzeramais ūdens; domes priekšsēdētājs aicina pirkt īpašumu pilsētā

7 komentāri
Realitāte Latgalē: nav pieejams tīrs dzeramais ūdens; domes priekšsēdētājs aicina pirkt īpašumu pilsētā

Varakļānu novada Stirnenē iedzīvotājiem nav pieejams tīrs dzeramais ūdens – ar sūkni no akas iegūstamais ūdens ir ar dzelzs piemaisījumu un to dzert var, tikai novārot. Tikmēr Varakļānu novada domes vadītājam īsti tam nav risinājuma – viņš piedāvā ūdeni pirkt veikalā vai pārcelties uz citu dzīvesvietu.

Stirnenes ciemā dzīvo aptuveni 40 iedzīvotāju, tostarp ģimenes ar bērniem. Lai tiktu pie ūdens, jāveic sportisks pasākums – tas jāsūknē no padomju laiku akas ar rokas pumpi. Taču iegūto ūdeni tāpat uzturā lietot nevar – tajā jūtama spēcīga dzelzs garša.

Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs:

Diemžēl te ir dolomīta slānis, kur jūtami dzelzs piemaisījumi. Plānā ir veikt ūdens dezinfekciju. Tagad reāli dzeršanai jāizmanto cits ūdens, vai arī šis jānovāra. Tas ir vienīgais risinājums.

Skaties foto:

Jautāts par to, vai tā tiešām ir labākā alternatīva, M. Justs norāda, – “10 kilometru attālumā ir Varakļānu pilsēta, kur var iegādāties īpašumus”.

Šāds piedāvājums tiek izteikts piecu bērnu mammai, kuras ienākumi ir 250 eiro mēnesī, līdz ar to īpašuma iegāde ir visai apšaubāma.

Lai arī domes priekšsēdētājs norāda, ka ūdens jau nav dzīvībai bīstams, viņš kļūdās. Proti, Austrumu slimnīcā brīdina – pārmērīga “dzelzs ūdens” lietošana var veicināt alerģijas, ādas iekaisumus, hepatītu, cirozi un pat sirds bojājumus. Īpaši jāuzmanās bērniem.

“Viņam ir citi dzīves apstākļi, un viņš lieto dzidru ūdeni no krāna,” tā par situāciju spriež vietējā iedzīvotāja.

Skaties video: