7 komentāri

Varakļānu novada Stirnenē iedzīvotājiem nav pieejams tīrs dzeramais ūdens – ar sūkni no akas iegūstamais ūdens ir ar dzelzs piemaisījumu un to dzert var, tikai novārot. Tikmēr Varakļānu novada domes vadītājam īsti tam nav risinājuma – viņš piedāvā ūdeni pirkt veikalā vai pārcelties uz citu dzīvesvietu.

Stirnenes ciemā dzīvo aptuveni 40 iedzīvotāju, tostarp ģimenes ar bērniem. Lai tiktu pie ūdens, jāveic sportisks pasākums – tas jāsūknē no padomju laiku akas ar rokas pumpi. Taču iegūto ūdeni tāpat uzturā lietot nevar – tajā jūtama spēcīga dzelzs garša.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs:

Diemžēl te ir dolomīta slānis, kur jūtami dzelzs piemaisījumi. Plānā ir veikt ūdens dezinfekciju. Tagad reāli dzeršanai jāizmanto cits ūdens, vai arī šis jānovāra. Tas ir vienīgais risinājums.

Skaties foto:

Jautāts par to, vai tā tiešām ir labākā alternatīva, M. Justs norāda, – “10 kilometru attālumā ir Varakļānu pilsēta, kur var iegādāties īpašumus”.

Šāds piedāvājums tiek izteikts piecu bērnu mammai, kuras ienākumi ir 250 eiro mēnesī, līdz ar to īpašuma iegāde ir visai apšaubāma.

Lai arī domes priekšsēdētājs norāda, ka ūdens jau nav dzīvībai bīstams, viņš kļūdās. Proti, Austrumu slimnīcā brīdina – pārmērīga “dzelzs ūdens” lietošana var veicināt alerģijas, ādas iekaisumus, hepatītu, cirozi un pat sirds bojājumus. Īpaši jāuzmanās bērniem.

“Viņam ir citi dzīves apstākļi, un viņš lieto dzidru ūdeni no krāna,” tā par situāciju spriež vietējā iedzīvotāja.

Skaties video:

TOP komentāri

 • Justiņš
  +4 +4 0

  Justiņš

  Varakļānu novada sociālais dienests, arī neveic savus tiešos pienākumus, pēc lielās nokārtošanas, zināmām personām nenoslauka dibenu.
 • kaimiņš
  +3 +3 0

  kaimiņš

  Vai tad plastmasenēs alus veselīgāks? Un kas liedz pašiem pumpi remontēt tāpat neko nedara staigā rokas kabatā salikuši.
 • uldis ozoliņš
  +2 +2 0

  uldis ozoliņš

  Tā nu problēma, Pffff. Man tepat rīgā nav dzeramais ūdens, par vārīšanu labāk nedomāt. Un nevis ūdens ar dzelzs piemaisījumiem, bet rūsa ar ūdens piemaisījumu. Muti mazgājot vemt gribās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl