Reaģējot VID atņemto licenci, Madonas spirta ražotne gatavojas protestam

Pievienot komentāru
Reaģējot VID atņemto licenci, Madonas spirta ražotne gatavojas protestam
Foto; F64

Valsts ieņēmumu dienesta cīņa ar nodokļu nemaksātājiem rada arvien lielāku saspīlējumu uzņēmēju vidū. Aizdomas par krāpšanos ar saražotā spirta uzskaiti, akcīzes preču ražošanas licence atņemta viena no lielākajiem Madonas novada darba devējiem, – etilspirta ražotājam Biodegviela. Izmisušie darbinieki Rīga gatavojas piketam.

Kalsnavas etilspirta rūpnīcas darbinieki šodien bija ieradušies Rīga, lai domē pieteiktu piketu pie Ministru kabineta un Valsts ieņēmuma dienesta. Situācija esot katastrofāla, jo vairāk neka 60 cilvēki kopš marta palikuši bez darba, jo VID atņēmis licenci spirta ražošanai, jo konstatēja krāpšanas ar spirta uzskati. Uzņēmums ātri atradis un nopircis jaunu iekārtu, taču licence joprojām nav saņemta.

VID sodu politiku konkrētiem uzņēmumiem nekomentē. Tikmēr Ekonomikas ministrijā izmisušajiem darbiniekiem devusi cerību, ka situācija normalizēsies un piketēt nevajadzēs. Ministrija lūgusi VID izņēmuma kārtā paātrināt jaunas spirta uzskaites sistēmas saskaņošanu, tā darbību paturot stigrā dienesta uzraudzībā. Par atkārtot pārkāpumu no ražotnes slēgšanas izvairīties neizdošoties.

Lasi vēl