Re, kā! Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā sāk mācīt ķīniešu valodu

0 Komentāru
Re, kā! Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā sāk mācīt ķīniešu valodu

Latvijā palielinās interese par Ķīnu. To var manīt ne tikai uzņēmēju aprindās, bet nu jau arī skolās. Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā līdz ar ierastajiem mācību priekšmetiem vidusskolēni apgūst arī ķīniešu valodu. Skolotāja ir pedagoģe no Ķīnas, kura prot mazliet sarunāties arī latviski. Jauniešu interese par iespēju zemes Ķīnas kultūru, vēsturi un valodu ir liela. Kāda ir skolēnu motivācija dienas vidū pēc stundām apmeklēt ķīniešu valodas nodarbības?

Ķīnai, pēc dažiem aprēķiniem, ir lielākā ekonomika pasaulē. Šīs milzīgās Āzijas valsts politiskā, kultūras un ekonomiskā ietekme turpina pieaugt. Ar to rēķinās visā pasaulē. Ķīniešu valodu skolās jau iespējams apgūt tādās attīstītās valstīs kā ASV, Lielbritānija vai Beļģija. Tagad šāda iespēja ir radīta arī Latvijā.

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā ķīniešu valoda ir izvēles priekšmets. Stunda notiek vienu reizi nedēļā pēcpusdienā un interesi pagaidām izrādījuši 10 jaunieši. Skolēni atzīst, ka viņus interesē Ķīnas kultūra, vēsture un karjeras iespējas šajā valstī.

Skolotāja Li Hua ir ķīniete, kura mūsu valstī saņēmusi uzturēšanās atļauju. Viņai jau ir pedagoģiskā pieredze, jo savā valstī strādājusi par skolotāju. Skolotāja Li Hua prot arī japāņu valodu. Komunikācijā stundās notiek trīs valodās – ķīniešu, angļu un arī latviešu.

Skolotāja atzīst, ka jaunieši pēc visas vielas apgūšanas ķīniešu sarunvalodu un rakstību nezinās perfekti, tomēr stabils pamats būs ielikts. Arī elementārās zināšanas par valodu un kultūru būs svarīgs priekšnoteikums, lai būvētu karjeru lielo iespēju zemē.

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis norāda, ka viņa vadītajā izglītības iestādē jaunieši var apgūt daudzas svešvalodas. Angļu, franču, krievu, vācu, spāņu. Ārpus stundām var apgūt itāliešu, portugāļu valodu ar brazīliešu dialektu un ķīniešu. Nākamgad plānots mācību plānā iekļaut arī japāņu valodu.

Trešā ģimnāzija Rīgā pagaidām gan ir viena no retajām skolām valstī, kur bērni var apgūt ķīniešu valodu. Izglītības ministrijā informē, ka šādu iespēju piedāvā Rīgas 34. vidusskola un Kultūru vidusskola.

Video

0 Komentāru