Komentāri

Pirmā skolas diena tradicionāli saistās ar ziediem, un arī tirgotāji 1. septembrim gatavojas laikus. Kādus ziedus šogad izvēlas skolēni un viņu vecāki, un ko par to saka paši ziedu saņēmēji – skolotāji?

Ivanda ar meitu Anniju, kura ies ceturtajā klasē, šoreiz izvēlas asteres. Viņa ir trīs bērnu māmiņa, tādēļ skolotājām un bērnudārza audzinātājām nopirkti 3 vienādi pušķi. Katrs maksā 2,5 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī citi aptaujātie vecāki un vecvecāki ir vienisprātis – tērēt vairāk par 3 eiro par pušķi viņi negrasās. Šo tendenci apstiprina arī paši puķu tirgotāji – vecāki uz puķēm grib ieekonomēt.

Skaties foto:

Lai arī 1. septembrī nopirkto ziedu apjoms ir lielāks nekā parastās dienās, tomēr Zinību dienā vairums skolēnu vecāku izvēlas lētākos ziedus. Tādēļ puķu tirgotāju apgrozījums “labās” nedēļas nogalēs, kad, piemēram, ir daudz kāzu, mēdz būt pat lielāks nekā pirmajā skolas dienā.

Taču veikalos visbiežāk 1. septembrī tiek pirktas rozes. Tās izkonkurējušas gan gladiolas, gan krizantēmas un gerberas. Piemēram, visos Maxima veikalos pagājušajā gadā ziedu pārdošanas apjomi 31. augustā un 1. septembrī, ja salīdzina ar tādu pašu periodu gadu iepriekš, dubultojās. Pārsvarā pirkti importa ziedi.

Skaties video:

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl