Latvijas austrumu robežu teju katru dienu apdraud nelegālie imigranti

1 komentārs

Valsts austrumu robežu teju ik dienas apdraud gan nelegālie imigranti, gan kontrabandisti. Taču, pēc robežsardzes norādītā, efektīvi nodrošināt robežas drošību traucē vajadzīgā regulējuma trūkums. Šo nepilnību valdība otrdien, 3. maijā, cer labot.

Jaunu regulējumu nepieciešams apstiprināt, lai visai Eiropas Savienības ārējai robežai noteiktu vienotas prasības un varētu to atbilstoši ierīkot. Savukārt tas ir nepieciešams, jo pie pašreizējās situācijas robežsardzes rīcībā esošo instrumentu izmantošana esot būtiski ierobežota. Piemēram, patlaban aptuveni trešdaļa robežas ar Krieviju un Baltkrieviju laikapstākļu dēļ regulāri tiek sabojāta, bet 7% veido purvains apvidus, kas nav izbraucams bez specializētiem transportlīdzekļiem. Lai risinātu šīs problēmas, robežsardze vēlas robežas joslā veidot tiltus, koka laipas un caurtekas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Statistika rāda, ka pērn uz tā sauktās ”zaļās robežas” aizturēts rekordliels nelegālo robežšķērsotāju skaits – teju pustūkstotis. Tas ir trīs reizes vairāk nekā pirms gada. Savukārt šā gada pirmajos mēnešos reģistrēti aptuveni 70 gadījumi.

Video

TOP komentāri

  • haralds elceris
    +1 +1 0

    haralds elceris

    da nū tos nelegālos imigran†us! un da nū tos legālos imigran†us!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl