RD sastrīdas ar “antifašistiem” par 16. marta pasākumiem

4 komentāri

Rīgas domes atbildīgā institūcija pirmdien, 12. martā, pēc ilgas sarunas ar tā dēvētajiem ”antifašistiem” tā arī nepanāca vienošanos par to, kādā veidā leģionāru godināšanas gājiena pretiniekiem 16. martā būs atļauts paust savu viedokli.

Rīgas dome arī nolēma neaizliegt nevienu no trim pasākumiem, kas pieteikts neoficiālajā latviešu leģionāru godināšanas dienā 16. martā. Vienlaikus ”antifašistu” akcijai plānots noteikt ierobežojumus, LNT Ziņām sacīja Rīgas domes Juridiskās pārvaldes pārstāve Ilze Gūtmane.

Rīgas domē pirmdien bija ieradušies gan leģionāru godināšanas gājiena rīkotāji, gan arī gājiena pretinieki, tā dēvētie ”antifašisti”, Josifs Korens un Vladimirs Buzajevs.

Leģionāru godināšanas gājiena rīkotājs, biedrības ”Daugavas vanagu Latvijā Limbažu nodaļa” Jānis Atis Krūmiņš (VL-TB/LNNK) sacīja, ka gājiens, kā katru gadu, notiks no Sv. Jāņa baznīcas līdz Brīvības piemineklim. Tāpat leģionārus godināt pie Brīvības pieminekļa gatavojas biedrība ”Nacionālo karavīru atbalstam”. Šie abi pasākumi atļauti, LNT Ziņām sacīja RD amatpersona Gūtmane.

Tikmēr ”antifašists” Korens LNT Ziņām pirms tikšanās ar RD amatpersonām sūdzējās par to, ka pēdējos gados gājiena pretiniekiem ierādīta vieta prom no visu acīm – Bastejkalnā. Viņaprāt, tas nav pamatoti, jo, kā uzskata Korens, ”antifašisti” nekad neesot bijuši vardarbības sācēji 16. marta pasākumos.

LNT Ziņas novēroja, ka RD amatpersonas ar ”antifašistiem” apspriedās visilgāk, un bija dzirdams, ka ik pa laikam saruna notiek augstos toņos.

Pēc tikšanās Gūtmane skaidroja, ka ”antifašistiem” piedāvātas divas iespējas. Vai nu atkal pret leģionāra godināšanas gājienu protestēt Bastejkalnā leģionāru godināšanas gājiena laikā, vai nu pie Brīvības pieminekļa, taču tikai no pulksten 14.00, kad leģionāru atbalstītāju pasākums jau būs beidzies. Taču ”antifašisti” noraidījuši abus no šiem piedāvājumiem. Iespējams, vienošanos vēl izdosies panākt, pieļāva Gūtmane. RD vēl gaidīs galīgo atbildi no gājiena pretiniekiem.

4 komentāri