Komentāri

Bērnu tiesības sargājošajās iestādēs nonākuši septiņi iesniegumi par dažādiem pārkāpumiem kādā Jelgavas pilsētas bērnunamā. Saistībā ar notikušo ir sākta izmeklēšana, kuras laikā no amata pienākumu pildīšanas atstādinātas trīs audzinātājas, tā šodien vēsta Latvijas Radio.

No minētajiem iesniegumiem varot noprast, ka personāla vardarbīga izturēšanās pret bērniem, piemēram, raustīšana aiz matiem, ēdiena bāšana mutē ar varu, apsaukāšana un citi pārkāpumi, sociālās aprūpes iestādē tiek uztverta kā normāla, jo vairāki bērni uz šādiem pārkāpumiem nereaģē, un personāls vardarbības metodes nekautrējas pielietot arī svešu personu klātbūtnē.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča šorīt intervijā Latvijas Radio noliedza, ka iespējamie pārkāpumi Jelgavas bērnunamā atspoguļotu sistēmu kopumā. Konkrētais gadījums drīzāk esot iestādes vadības kļūdu rezultāts, kas varētu būt izskaidrojams ar pārgurumu smagā un sarežģītā darbā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Barča gan arī atzīmēja, ka nepienācīga izturēšanās pret bērniem ir nopietns pārkāpums, un pauda apņēmību Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā pievērsties šā jautājuma iztirzāšanai jau rīt, kad uz komisijas sēdi aicināts labklājības ministrs Jānis Reirs.

Lasi vēl