Ratiņkrēslu teniss kļuvis pieejams arī Latvijas bērniem

Pievienot komentāru

Pirmo reizi Latvijas bērniem ratiņkrēslos ir iespēja spēlēt speciāli viņiem domātu tenisu. Šobrīd ir notikuši pirmie divi treniņi, un rezultāti jau iedvesmo.

8 gadus vecā Rūta un 7 gadus vecā Katrīna ir atnākušas uz savu otro nodarbību. Viņas ir pirmās valstī, kuras sākušās nodarboties ar bērnu ratiņkrēslu tenisu. Abas meitenes šogad sākušas mācības pirmajā klasē, un paralēli apgūst arī svešvalodas, tostarp igauņu, angļu, spāņu un franču. Rūtas un Katrīnas mammas norāda, ka teniss kļuvis par vienu no lielākajiem priekiem meitu dzīvē.

Var apgalvot, ka ratiņkrēslu teniss bērniem Latvijā ir tikai divas nedēļas vecs, jo pagaidām notikušas tikai divas nodarbības. Tā aizsācēja, trenere Terēza Stenclava, līdz šīm trenējusi pieaugušos. Lai stāstītu par ratiņtenisu citiem, Terēza pati ir iemācījusies spēlēt šādu tenisa paveidu.

Trenere Stenclava stāsta: “Pusgadu kopš es biju trenējusies, biju iesēdusies ratos un, nevienam nezinot, iemācījos spēlēt, vismaz pamatkustības. Tagad es varu droši stāvēt pretim arī tenisistiem spēlējot! Pirms tam man bija jautājumi: ”Kā tu zini, ja tu parādīt nevari?” Tagad es varu arī droši parādīt kā to dara!”

Trenere stāsta, ka teniss ratiņkrēslā ir domāts bērniem ar dažādām diagnozēm. Viņa aicina vecākus, kuru bērniem ir jebkādi kustību traucējumi, dot viņiem iespēju izmēģināt šo neparastu sporta veidu.

Tenisa trenere Terēza Stenclava:

Tas prieks, ko viņi sniedz, katru sitienu sitot, ir fantastisks.

Jaunās tenisistes Rūta un Katrīna visas nodarbības laikā smaida un smejas. Pēc treniņa meitenes dalās savās emocijās.

Tenisa spēlētāja Rūta:

Man patīk ļoti! Es visu laiku prasu mammai, kad būs atkal teniss.

9. decembrī Latvijā notiks ratiņtenisa Baltijas kausa finālposms, kurā spēlēs komanda no četriem Latvijas pieaugušajiem sportistiem. Lai popularizētu ratiņkrēslu tenisu, ar paraugdemonstrējumiem uzstāsies arī starptautiskie speciālisti. Protams, arī Katrīna un Rūta parādīs, ko ir iemācījušās vien dažu treniņu laikā.

Lasi vēl