5 komentāri

Mārtiņš Oliņš ir Latvijas lepnums nominācijas Caur ērkšķiem uz zvaigznēm laureāts. Viņš kopš 16 gadu vecuma pārvietojas ratiņkrēslā, taču tas netraucē viņu iedvesmot citus.

Mārtiņš pārvietojas riteņkrēslā. Spēju staigāt ar kājām, viņš zaudēja 16 gadu vecumā, kad traucoties ar motociklu pa Jūrmalas smiltīm, viņš nokrita. Un guva nedziedējamu traumu. ”Man bija sapnis, no kura bieži vien nakts laikā cēlos. Redzēju močus, jūrmalu. Kad biju nokritis un atvēru aci – sapratu! Lūk, ir sapņa atrisinājums,” sēžot ratiņkrēslā, smaidot pastāsta Mārtiņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš atzīst, ka liels pārdzīvojums viņam esot bijusi patstāvīga dzīvokļa īre. ”Pašam liels pārdzīvojums bija īrēt dzīvokli vienam pašam. Iet prom no vecākiem, palikt vienam pašam. Man likās, ka to var un izrādījās – tiešam var! Ar visu var tik galā,” stāsta Mārtiņš.

Dzīve ir metusi izaicinājumu Mārtiņam, bet varbūt Mārtiņš ir metis izaicinājumu dzīvei? Viņš pārlūza pirms 14 gadiem, bet nesalūza.

Mācoties skolā, ieguva grāmatveža izglītību, nodibināja mazu privāto uzņēmumu un savas iegūtās zināšanas izmantoja strādājot lielos uzņēmos. Tagad darba dienas paiet strādājot bankā. Iegūstot autovadītāja apliecību, Mārtiņš arī varēja braukt, kur acis rāda. Pat uz ārmvrestilnga čempionātu! Lai gūtu asas izjūtas viņš ir lecis ar gumiju, lidojis Aerodium gaisa tunelī, braucis ar kvadriciklu, ūdens moci un kādā ziemā uzsēdies arī uz sniega motocikla.

Kādā dienā Mārtiņš arī nolēma, ka ir jāatsāk dejot. Tas nekas, ka deju studija atrodas sestajā stāvā  – ja gribi, tu vari visu.

Deju vadītāja horeogrāfe Līga Liberte-Lasmane:
Tad, kad citi man sūdzas, ka nevar kaut ko izdarīt, es saku – paskatieties uz Mārtiņu un padomājiet vēlreiz. Viņš arī man pašai ir liela iedvesma, tāpēc ka viņš ir tik pozitīvs, atvērts. Viņš dzīvos katru dienu un zina, ko nozīmē īsta dzīves garša.

Mārtiņa apņēmība viņam arī ļāvusi nonākt uz lielās skatuves. ”Kad sākas izrāde, tad pilnīgi tu jūti tās pirmās mūzikas skaņas, pirmie soļi – pilnīgi viss iekšā vārījās. Tad, kad tu iedejojies, tad ir pilnīgs lidojums. Bauda!” ar iespaidiem dalās Mārtiņš.

Tas, kā Baiba Sipeniece uzdejoja ar Mārtiņu – skaties video

TOP komentāri

 • Sindija Carika
 • nu gan..
  0 0 0

  nu gan..

  šausmas,ka netikāt nominēta-tad ,Jūsuprāt, viss gan būtu IDEĀLI !! :D
 • Frenk!
  0 0 0

  Frenk!

  Te kāds slikti sagaidījis Jauno gadu- muguras smadzene pilna naida, netiek tēma līdz galvas smadzenei?- skaties ,ka neuzšaujas-tik ,kā dzīvosi tālāk,ja šīs zākas metīsies pret pašu!? Tagad atbilde no visuma nāk ātri,ja kādu par ''0'' saukā-tad pats par tādu paliek!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl