Randu pļavās aizvadīts tradicionālais niedru skulptūru festivāls

Pievienot komentāru
Randu pļavās aizvadīts tradicionālais niedru skulptūru festivāls
ANDRIS SOMS, DABAS AIZSARDZĪBAS PĀRVALDE

Sestdien, 8. februārī, dabas liegumā “Randu pļavas” Salacgrīvas novadā aizvadīts tradicionālais niedru skulptūru festivāls, portālu Skaties.lv informē Dabas aizsardzības pārvalde.

Šogad festivālā piedalījās 11 komandas ar 87 dalībniekiem, veidojot skulptūras no niedrēm.

Kā informē Dabas aizsardzības pārvalde, dabas liegums ”Randu pļavas” dibināts jau 1962. gadā, lai aizsargātu piejūras pļavas un tajās atrodamās retās augu sugas. Šī ir arī nozīmīga ligzdojošo bridējputnu un ūdensputnu dzīvotne. Randu pļavās niedres sastopamas ļoti lielās platībās un tās jāpļauj, lai ar tām neaizaugtu bioloģiski vērtīgie zālāji, bet mitrainēs tiktu saglabāti putnu ligzdošanai labvēlīgi apstākļi.

Niedru skulptūru festivāls ir ne tikai palīdzība dabai un biotopu kopšana, bet arī iespēja radoši izpausties un aizraujoši pavadīt laiku svaigā gaisā īpaši aizsargājamā dabas teritorijā. Pirmais Niedru skulptūru festivāls norisinājās pirms diviem gadiem dabas liegumā ”Sedas purvs”, kad ilgā sala un sniega dēļ dalībniekiem bija iespēja pļaut niedres un veidot skulptūras uz pārpludināto dīķu virsmas, bet jau pērn laika apstākļu dēļ nācās mainīt festivāla norises vietu un tas pārcēlās uz Randu pļavām.

Niedru skulptūru festivāls norisināsies arī nākamgad, februāra otrajā sestdienā – joprojām Randu pļavās.