“Ramstein Dust 2017” – Latvijā norisinās gaisa spēku militārās mācības

Komentāri
“Ramstein Dust 2017” – Latvijā norisinās gaisa spēku militārās mācības
Helikopters Ceļu satiksmes drošības direkcijas Biķernieku rallijkrosa trases atklāšanas pasākumā. (Evija Trifanova / LETA)

NATO gaisa spēku bāzē Lielvārdē norisinās militārās mācības ”Ramstein Dust 2017”, kuru laikā  vairāk nekā simts Latvijas, Vācijas, Itālijas un Francijas karavīru nodrošina Latvijas gaisa telpas kontroli.

Mācību mērķis, imitējot Latvijas gaisa telpas apdraudējuma situācijas, veicināt sadarbību ar sabiedroto valstu karavīriem, kā arī pārbaudīt gaisa spēku spēju rīkoties apdraudējuma gadījumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Mēs novērojam situāciju šajā gaisa telpā, protams, arī analizējam iespējamos apdraudējuma gadījumus. Pagaidām tādi nav konstatēti, bet ja būtu, esam gatavi sadarbojoties ar Baltijas valstu gaisa telpas novērošanas tīklu, rīkoties,” LNT Ziņām stāstīja NATO gaisa spēku majors.

Kopš NATO pārvietojamā Gaisa operāciju vadības un kontroles centra izveides 2014. gadā mācības “Ramstein Dust” notiek regulāri – divas reizes gadā.

Mācības ir vienas no NATO Gaisa spēku pavēlniecības mācībām, kas apliecina NATO piemērošanos jaunajiem drošības izaicinājumiem, kas radušies pēc Krievijas īstenotās Krimas aneksijas.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl