Komentāri

Bioloģiska katastrofa Rīgas pievārtē Rāmavā. Par toksiski zaļa ūdens ieplūšanu vienā no notekgrāvjiem Degpunktā redakcijai ziņojuši vairāki skatītāji. Šodien Degpunktā komanda devās uz notikuma vietu skaidrot, kas tad īsti notiek Rāmavas iedzīvotāju acu priekšā, un kāpēc neviens nerīkojas?

Rāmavas iedzīvotāji pirms pāris dienām vienā no notekgrāvjiem pie iebrauktuves ciematā pamanījuši mūsu platuma grādiem nedabīgas krāsas ūdeni. Turklāt secinājuši, ka zaļā viela iztek no neredzamas caurules, kas atrodas zem ceļa seguma, jo otrā grāvja pusē ūdens ir pilnīgi tīrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vecāka gada gājuma cilvēki stāsta, ka patiesībā zaļais tarhūns tek jau daudz ilgāk nekā pāris dienas.

Pēc izmisīgiem zvaniem ugunsdzēsējiem un glābšanas dienestam, noskaidrots, ka atbildīgie meklējami Ķekavas domē.

Ķekavas domē gan nav noticējuši šim uzņēmēju stāstam un pārliecinājušies par to arī pie speciālistiem, kuri stāv videi vistuvāk.

Drošības datu lapās, ko saņēmusi Ķekavas dome no firmas Baltic Logistic Solutions norādīts, ka notekgrāvī iepludinātā viela ir fluoresceīna nātrija sāls, kas esot nekaitīga videi un cilvēkam.

Šī krāsviela parasti tiek izmantota, lai operatīvi varētu atklāt ūdens noplūdes siltumtīklos, taču pēdējos gados vidē tā šādos daudzumos netiek nopludināta.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl