RAKUS svētdien pret Covid-19 plāno sapotēt līdz 260 senioru

1 komentārs
RAKUS svētdien pret Covid-19 plāno sapotēt līdz 260 senioru
EDIJS PĀLENS, LETA

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) svētdien pret Covid-19 plānots vakcinēt līdz 260 seniorus, aģentūru LETA informēja iestādes preses sekretāre Ilga Namniece.

Viņa pastāstīja, ka slimnīca no Vakcinācijas projekta biroja saņēmusi to aptuveni 600 senioru sarakstu, kuri kā pirmie varēs tikt pie vakcīnas RAKUS. Ņemot vērā, ka nedēļas nogalē šī prioritārā grupa sākusi saņemt paziņojumus par pieteikšanos vakcinēšanai konkrētajā slimnīcā, īsziņu un e-pastu saņēmēji aicināti sazināties ar RAKUS pa tālruni 27 267 437, lai pierakstītos potes saņemšanai.

Namniece stāstīja, ka līdz šim iespēju pieteikties pēc aicinājuma saņemšanas izmantojuši vairāk nekā 150 senioru. Kopumā, ņemot vērā slimnīcas kapacitāti, svētdien plānots sapotēt 250 līdz 260 šīs prioritārās grupas iedzīvotāju. Pārējo vakcinācija turpināsies nākamnedēļ.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle pastāstīja, ka gaidīšanas laiks, lai pieteiktos potes saņemšanai slimnīcā, sestdien ir mainīgs un var sasniegt desmit līdz 15 minūtes. Lai visus zvanus apkalpotu, ir piesaistīti papildu cilvēkresursi.

Pēc viņas paustā, atsaucība no senioriem ir liela, un saraksts pildās strauji. Vienlaikus BKUS pārstāve aicināja pieteikties vakcinēšanai tos iedzīvotājus, kas saņēmuši uzaicinājumus īsziņas vai e-pasta veidā.

Komentējot sociālajos tīklos pausto par iespēju pieteikties vakcīnas saņemšanai arī tiem senioriem, kas vēl nebija saņēmuši uzaicinājumu, Zaldāte-Rozentāle stāstīja, ka slimnīca šādu iespēju piedāvāja, lai nodrošinātu procesa nepārtrauktību. Viņa pašlaik nevarēja pateikt, cik senioru ir pieteikts vakcīnām ar un bez aicinājumiem no “manavakcina.lv”.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas zvanu centrā šodien strādāja četri darbinieki. Saskaņā ar iestādes Komunikācijas daļas vadītājas Janitas Veinbergas teikto, bija brīži, kad zvanu bija daudz. Svētdien zvanu centrs nestrādās.

Veinberga stāstīja, ka Stradiņa slimnīcā nākamnedēļ tiks turpināta arī citu prioritāro grupu vakcinēšana pret Covid-19.

1 komentārs