Rakstnieku poliklīnikai draud izlikšana uz ielas

1 komentārs

Tā vietā, lai pagarinātu nomas līgumu, Valsts nekustamie īpašumi, kam pieder ārstniecības iestādes ēka, grib rīkot izsoli. Poliklīnikā gan sūrojas, ka tas neesot godīgi, jo tā ēku par pamatīgu naudu izremontējusi.

Padomju laikos ēkā pie Rīgas pilsētas kanāla atradās Baltijas kara apgabala hospitālis. Pēc PSRS sabrukuma ēku deviņdesmitajos gados pārņēma Latvijas Rakstnieku savienības poliklīnika. Kaut juridiskais noformējums divdesmit gados mainījies, poliklīnika ar gandrīz desmit tūkstošiem pacientu te joprojām darbojas. Tomēr, ļoti iespējams, ka pēdējās dienas. Telpu nomas līgums 31. maijā beidzas, bet Valsts nekustamie īpašumi, kam pieder ēka, paziņojuši, ka jaunu tik vienkārši neslēgšot. Būšot jāsludina izsole.

Valsts nekustamie īpašumi gan noliedz, ka gribētu no Rakstnieku poliklīnikas tikt vaļā. Runa esot nevis par privātās poliklīnikas izlikšanu no telpām, bet gan par adekvātas īres cenas noteikšanu. Šobrīd tā ir zemāka nekā šādām telpām Rīgas centrā noteiktu tirgus – nepilni trīs eiro par kvadrātmetru. Turklāt, rīkojot izsoli, paredzēts, ka ēku nevarēs pārvērst par, piemēram, viesnīcu, tādēļ poliklīnikai ir labas izredzes izsolē uzvarēt.

Šo strīdu vēl asāku padara arī fakts, ka poliklīnika šo ēku kapitāli izremontējusi, un tas saskaņā ar likumu dod iespēju nomas līgumu pagarināt bez izsoles. Tomēr Valsts nekustamie īpašumi tam netic. Remontu deviņdesmitajos gados veicis Rakstnieku savienības fonds, kam juridiski ar poliklīniku vairs nav nekāda sakara. Tādēļ citas izvēles, kā vien izsole, neesot.

 

Foto

Video

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Cik var saprast no komentāriem, VNI allaž atrod likumigus pamatus, lai dabūtu ipašumā labi uzturētas, izdevigas ēkas, tai pašā laikā ļaujot sabrukt citiem īpašumiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl