Rakstniecības un mūzikas muzejs radis jaunu mājvietu

0 Komentāru

Rakstniecības un mūzikas muzejs radis jaunu mājvietu – pēc trim gadiem tas vērs durvis Mārstaļu ielā Vecrīgā. 

Šis nams kļūs par muzeja ekspozīcijas un izstāžu pastāvīgo mājvietu, jo kopš 2000. gada muzejam nav bijusi iespēja izvietot pastāvīgu ekspozīciju, un tas darbojies fragmentāri, piemēram, Muzeju naktīs.

Jaunajā ēkā veidos pilnīgi jaunu ekspozīciju, ievērojot tā sauktā lēnā muzeja konceptu, apmeklētājā modinot intīmu un empātisku sajūtu par atspoguļotajām radošajām personībām un to dzīvi.

Iveta Ruskule
Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore

Mēs gādāsim, lai šis muzejs nenogurdina. Šos stāstus mēs veidosim ap rakstniecības un mūzikas personībām un izmantosim, protams, muzeja priekšmetus. Par tehnoloģijām mums vēl ir diskusijas, cik daudz un kādas izmantot, tas noteikti nebūs pašmērķis.

Muzejs iekārtosies visos trīs ēkas stāvos, kā arī bēniņos un pagrabā, turklāt radošiem projektiem varēs izmantot arī pagalmu – kopumā 1400 kvadrātmetrus. Plānots, ka ēkas pielāgošana izmaksās 4 miljonus eiro, turklāt ēkas apsaimniekošana ilgtermiņā būs izdevīgāka. Proti, ekspluatācijas izmaksas būs teju uz pusi mazākas nekā tad, ja muzejs izvietotos telpās Pils ielā 2.

0 Komentāru