Raimonds Tiguls ar Rīgas Doma zēnu kori radījis jaunu koncertprogrammu

0 Komentāru

18. novembrī lībiešu saime svin arī Lībiešu karoga dienu. Tādēļ Mazirbē 18. novembrī vienlīdz lepni plīvo sarkanbaltsarkanais un līvu – zili zaļais – karogs.

Pirmdienas pēcpusdienā Mazirbes tautas namā ļaudis sanāca uz valsts svētku koncertu, un tajā skanēja īpašas – Rīgas Doma zēnu kora – balsis, dziedot Raimonda Tigula dziesmas.

Komponists ar kori nupat radījis jaunu koncertprogrammu, un tieši Mazirbes cilvēki bija pirmie tās klausītāji.

Brīnišķīgs miers, harmonija un emocijas. Tā komponista Raimonda Tigula mūziku vērtē diriģents Mārtiņš Klišāns. Pirms dažām nedēļām studijā ierakstīts viņu kopdarbs, programma “Rīta un vakara dziesmas”, kas skanēs zēnu kora balsīs.

“Raimonda mūzikā ir daudz kā tāda, kas man vajadzīgs, tur ir iespēja padomāt un meditēt. Iegūt labas emocijas, un, kas mani fascinē Raimonda kormūzika, tie ir teksti,” saka Klišāns.

Diriģents stāsta, ka ieraksta process puikām bijis liels pārbaudījums. Pat profesionāliem māksliniekiem nav viegli tik garas un intensīvas stundas pavadīt pie studijas mikrofoniem.

“Tur ir kā sportā, kad ir jāizrēķina, kad būs liels nogurums. Ierakstu sesijas prasa lielu koncentrēšanos, un nedrīkst būt nevienas liekas skaņas, džekiem tas ir grūti, bet puikas turējās labi,” bilst Klišāns.

Komponists līdz šim sadarbojies ar daudziem jauktajiem koriem un lieliem sastāviem, šī ir pirmā pieredze ar zēnu kori, un Raimonds stāsta, ka viņam tā ir brīnišķīga atgriešanās bērnībā, jo pats savu mūziķa karjeru sācis tieši zēnu korī: “Es esmu piedalījies zēnu koru festivālos un konkursos, un bija liels prieks, ka Mārtiņš uzaicināja veidot programmu. Patīkamas atmiņas par bērnību. Ar puikām man ļoti patīk, ka – ja mēģinām ātrākus skaņdarbus, viņi uzreiz iejūtas ritmā, viņu reakcija uz skaņdarbu ir zibenīga,” saka Tiguls.

Komponists stāsta, ka jauno ciklu veido skaņdarbi, kurus viņš desmit gadu garumā licis tādā kā iedomu krātuvē. Un, protams, svarīgi būs arī teksti. Skanēs Vairas Vīķes-Freibergas, Rasas Bugavičutes-Pēces un Noras Ikstenas balsis.

“Mana ilggadēja ceļabiedrene Nora Ikstena, ar viņu esam radījuši vairākus brīnišķīgus skaņdarbus, nesen izskanēja arī oratorija “Jūras grāmata”, un arī no tās daži fragmenti skanēs programmā,” atklāj Tiguls.

0 Komentāru