“Rail Baltica” lidostas atzarā veic foto un video fiksāciju

Pievienot komentāru

Aptuveni pēc gada plānots sākt reālus būvdarbus ”Rail Baltica” trasē Rīgā, kā arī atzarā uz Rīgas lidostu.

Covid-19 ietekmējis arī šo procesu – būvnieks tiek meklēts starptautiskā konkursā, taču pretendenti nevar šobrīd atbraukt, lai būvdarbu vietu apskatītu dabā. Viņiem būs jāiztiek ar trases video – un fotofiksāciju no putna lidojuma.

Dzelzceļa līnijas ”Rail Baltica” pamatuzdevums būs savienot trīs Baltijas valstis un perspektīvā arī Somiju un Poliju. Taču, lai nodrošinātu loģisku transporta tīklu, piemēram Rīgā, atzars vedīs uz lidostu. No pilsētas centra to varēs sasniegt nepilnās 10 minūtēs.

Pērn atzara būvniecībai tika izsludināts starptautisks būvdarbu iepirkums. Taču, tā kā koronavīrusa izplatība ienesusi iepriekš neplānotas korekcijas, tagad jāpielieto iepriekš neplānotu risinājumi.

“Šobrīd pandēmijas dēļ ir slēgtas robežas un mūsu būvuzņēmumi, kuri pieteikušies konkursā, tie lielākoties ir ārvalstu uzņēmēji, viņiem nav iespējas nodrošinās apskati dabā, tādēļ mēs apkārtni iefilmējam un viņiem iedodam,” norāda “EDZL” Projektu ieviešanas departamenta direktors Einārs Jaunzems.

Vairāku stundu garumā foto un video fiksācija tika veikta Imantas un Zolitūdes apkārtnē. Materiāli vēlāk tiks nodoti pretendentiem. Ņemot vērā, ka Eiropas Savienībā nav bijusi pieredze ar tik ilgstoši ierobežotu pārvietošanos, ”Eiropas Dzelzceļa” līnijām šis likās labākais kompromisa variants.

“Viņu rīcībā, protams, ka būs rasējumi, būvprojektā ir iezīmēti tehniskie risinājumi, taču tas nav viss. Taču viens ir uz papīra otrs dabā. Un tādēļ šīs apskates ir ļoti svarīgas,” saka Jaunzems.

Lidostas atzara izbūve kopumā bija otrais lielais iepirkums. Pirmais, pērnā gada vasarā tika noslēgts par paralēla dzelzceļa tilta pār Daugavu un Centrālās stacijas izbūvi Rīgas centrā. Plānots, ka darbi varētu sākties vēl šogad.

“Mūsu būvdarbi šajā posmā sāksies nākamā gada sākumā…Tāds ir mūsu plāns.” norāda Jaunzems.

Šis ir laiks, kad pārmaiņām vajadzētu sākties arī lidostas teritorijā. Stacijas ēka tur plānota iepretim lidostas terminālim. Tas nozīmē, ka teorētiski liela daļa pilsētas izskatīsies kā milzīgs būvlaukums.