Radošie cilvēki vēlas pārņemt Rīgas graustus

Komentāri

Pamesto ēku skaits Rīgā vēl joprojām ir viens no lielākajiem Eiropā. Vairāk nekā gadu brīvprātīga kustība ir uzsākusi cīņu, lai tukšos namus atdzīvinātu ar kultūras, sociālā un brīvā laika iniciatīvām.

Zunda dārzs Ķīpsalā pašlaik ir viens no trim kustības Free Riga projektiem. Kustības, kas oficiāli darbojas vairāk nekā gadu, nolūks ir savest kopā pamestu ēku īpašniekus ar cilvēkiem, kuri gatavi īstenot dažādas iniciatīvas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašlaik ar angāra īpašnieku līgums noslēgts uz visu šo gadu. Ja tuvākajā laikā ēku neviens nenopirks, Free Riga cer, ka līgumu izdosies pagarināt arī uz nākamo gadu. Taču kopumā situācija nav iepriecinoša – Rīgā pašlaik par vidi degradējošiem atzīti 324 objekti.

Vairāk nekā 90% pamestu ēku pieder privātīpašniekiem. Īpašuma departaments, kuram izveidojusies cieša sadarbības ar Free Riga norāda, ka sadarboties ar kustību ir arī privātīpašnieku interesēs.

Veidojot sadarbību ar privātīpašniekiem, netiek maksāta īre, savukārt tiek nomaksāti komunālie pakalpojumi, nekustamā īpašuma nodoklis un ēka tiek uzturēta kārtībā. Ar pašvaldībai piederošām ēkām līdz šim nav izdevies īstenot nevienu projektu.

Free Rigas galvenais mērķis pašlaik ir veicināt interesi ne tikai no privātīpašniekiem, bet arī radošiem cilvēkiem, lai kustību attīstītu un samazinātu tukšo ēku skaitu, tās atdzīvinot ar birojnīcām, kultūras, sociālā un brīvā laika nodarbībām un pasākumiem.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl