Radošās personas varēs pretendēt uz valsts atbalstu

0 Komentāru

Gleznotāju, rakstnieku un citu radošo personu jaunajai atbalsta programmai nākamgad plānots tērēt pusmiljonu eiro.

Atbalstu nākamgad varētu saņemt līdz 200 cilvēkiem. Pieteikties radošo personu atbalsta maksājumiem varēs no janvāra, pirmdien, 27. novembrī, informēja Kultūras ministrijā.

Atbalstu radošās personas varēs saņemt laika posmā, kad viņi negūst ieņēmumus. Atbalsts paredzēts arī radošām personām pensijas vecumā.

 

Sandris Voldiņš
KM parlamentārais sekretārs

Radošajās profesijās nodarbinātie strādā no projekta uz projektu. Viņu ienākumi ir salīdzinoši mazi, un veidojas pārrāvuma periodi – kad viens projekts ir beidzies, otrs vēl nav sācies. Likuma mērķis bija veidot atbalsta programmu šajos periodos. Divas kritiskās nozares ir attiecīgi vizuālā māksla un literāti.

Kopumā radošās personas statusam Latvijā atbilst aptuveni 3 500 cilvēku. Nākamgad atbalstu varētu saņemt līdz 200 personām, liecina Kultūras ministrijas aplēses.

Atbalsta programmu administrēs Valsts kultūrkapitāla fonds. Par radošo personu paredzēts noteikt autorus vai izpildītājus, kuri ir profesionālo radošo organizāciju biedri, kā arī rada mākslas darbus arhitektūrā, dizainā, teātrī, mūzikā, vizuālajā mākslā, dejā, literatūrā un kinematogrāfijā, un zinātniskajā jaunradē attiecīgajās radošajās jomās.

0 Komentāru