Komentāri
Radītas īpašas monētas, kas veltītas latviešu tautasdziesmām
Latviešu tautasdziesmām veltītajā kolekcijas monētā iekaltas dainas rindas, kas papildinātas ar mākslinieka Edgara Folka zīmējumiem. Pasākumā piedās Latvijas Nacionālās bibliotēkas Attīstības departamenta direktors Uldis Zariņš, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Janīna Kursīte-Pakule, monētas grafiskā dizaina autors Edgars Folks un Latvijas Bankas monētu dizaina komisijas priekšsēdētāja vietnieks Laimonis Šēnbergs. (Dmitrijs Suļžics / f64)

Novembra sākumā Latvijas Banka izlaida tautasdziesmām veltītu piecu eiro sudraba kolekcijas monētu “Kalējs kala debesīs”.

Latviešu tautasdziesmām veltītajā kolekcijas monētā iekaltas dainas rindas, kas papildinātas ar mākslinieka Edgara Folka zīmējumiem. Monētas aversā bārdains jātnieks senlatviešu varoņa tērpā raida uz visām pusēm ugunīgus zibeņus, savukārt monētas reversā zemē klātajā sagšā no debesīm birst sudraba rotaslietas. Monētas priekšpusē izvietots uzraksts “Kalējs kala debesīs, ogles bira Daugavā.”, savukārt aizmugurē – “Es paklāju villainīti, man piebira sudrabiņa.”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Monētas tirāža ir 4000 eksemplāru. Tā izgatavota Nīderlandē “Koninklijke Nederlandse Munt”.

Monētas cena Latvijas Bankā ir 47 eiro. To no ceturtdienas var iegādāties Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā, kā arī Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu iegādes vietnē internetā “e-monetas.lv”. Tāpat monēta būs nopērkama tradicionālajās monētu tirdzniecības vietās – numismātikas salonos, grāmatu un suvenīru veikalos un juvelierveikalos.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl