PVO Latvijas pārstāvniecības vadītājs: Covid-19 vakcīna varētu būt pieejama nākamā gada vidū

1 komentārs

Covid-19 vakcīna varētu būt pieejama nākamā gada vidū, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvniecības Latvijā vadītājs Uldis Mitenbergs.

Pēc viņa sacītā, šobrīd izstrādes stadijā atrodas aptuveni “200 vakcīnu kandidātu.”

“Tas ir ļoti labi, jo veiksmes procents ir 10%. Tātad, ja mums ir 200 vakcīnas, mums ir cerības kaut ko labu arī sagaidīt. Cilvēku pētījumos ir aptuveni 38 vakcīnas un trešās fāzes pētījumos ir aptuveni astoņas, deviņas vakcīnas – tie ir lielāki pētījumi, kur ir vairāki desmiti tūkstoši cilvēku. Līdz gada beigām mēs sagaidām datus no šiem vakcīnu pētījumiem,” teica Mitenbergs.

Ja pētījumu rezultāti būs veiksmīgi, tiek prognozēts, ka Covid-19 vakcīnu varētu būt pieejama nākamā gada vidū – otrajā vai trešajā kvartālā.

Kā iepriekš vēstīts, Covid-19 vakcīna, visticamāk, parādīsies gada beigās, tomēr tas nenozīmē, ka cilvēkus uzreiz varēs vakcinēt atbilstoši valsts primārajām vajadzībām, tā trešdien žurnālistiem prognozēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pabeigta vakcīna varētu tikt piegādāta nākamā gada sākumā, piebilda epidemiologs.

Pēc viņa paustā, Eiropas Savienības (ES) valstu vidū valda zināma vienprātība, ka ”mums vajadzētu nodrošinās kritisko valsts funkciju veikšanu, piešķirot vakcīnas tiem pārstāvjiem, kas ir iesaistīti šajās funkcijās, ieskaitot medicīnas darbiniekus, kā arī tos cilvēkus, kuriem saslimšana ar Covid-19 varētu izraisīt nopietnas veselības problēmas”.

Pēc pašreizējām aplēsēm, kas saistītas ar ES vasarā izvirzīto vakcīnu iepirkumu, plānots saražot divus miljardus devu, kas, kā norādīja epidemiologs, nozīmētu, ka tikai nākamajā septembrī būtu iespējams vakcinēt plānoto cilvēku apmēru, kas ietver arī riska grupas.

1 komentārs