PVO: Eiropā radīta “viltus drošības sajūta” par Covid‑19 vakcīnām

1 komentārs
PVO: Eiropā radīta “viltus drošības sajūta” par Covid‑19 vakcīnām
EPA/SCANPIX

Eiropa jau atkal ir kļuvusi par Covid-19 epicentru, un tas viss laikā, kad tiek runāts par “viltus drošības sajūtu”, kuru radījušas vakcīnas, trešdien sacīja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss.

PVO amatpersonas brīdināja, ka Covid-19 vīruss turpinās izplatīties, kad sabiedrība atkal sāks sociālizēties un pārvietoties.

Pagājušajā nedēļā vairāk nekā 60% no visas pasaules reģistrētajiem saslimšanas un nāves gadījumiem atklāti tieši Eiropā.

“Mēs esam nobažījušies, ka daudzas valstīs un kopienās ir radīta nepatiesa drošības sajūtas, ka vakcīnas izbeigs pandēmiju un ka cilvēkiem, kuri ir vakcinēti, nav jāievēro citi piesardzības pasākumi,” norādīja PVO ģenerāldirektors.

Amatpersonas norādījušas, ka joprojām mutes un deguna aizsegu pareiza lietošana, vakcinācija un sociālā distancēšanās ir svarīgākie priekšnosacījumi vīrusa pārnseses samazināšanai.

“Mēs esam atgriezušies pie pirmspandēmijas līmeņa socializēšanās Eiropā, un šādos apstākļos vīruss turpinās izplatīties,” norāda PVO ārkārtas situāciju direktors Maiks Raiens.

1 komentārs