PVN shēmas: pārtrauc divu noziedzīgu grupējumu darbību

0 Komentāru

Ja karuseļus reversā pievienotās vērtības nodokļa dēļ vairs nedrīkst griezt Latvijā, tad mūsu krāpnieki to sāk darīt kaimiņvalstī Lietuvā. Šādai jaunai tendencei sadarbībā ar kaimiņvalsts kolēģiem uz pēdām nākusi Finanšu policijas pārvalde.

Pagājušā gada nogalē, veicot 46 kratīšanas Lielvārdē, Valmierā, Rīgā un tās rajonā, izdevies apturēt divus noziedzīgus grupējumus, kuru darbības dēļ valsts budžetam garām gājuši sešām nullēm rakstāmi skaitļi.

Edijs Ceipe, VID Finanšu policijas pārvaldes direktors

Abi grupējumi darbojās nedaudz atšķirīgi, katrs savā jomā, ja viens grupējums veda preces no Polijas un izmantoja fiktīvus uzņēmumus, kā saka samazināja preces vērtību, guva labumu un netika nomaksāts nodoklis, tad otrs grupējums jau veica darījumus no Lietuvas, kur ieveda preces, izmantojot fiktīvus uzņēmumus un izveda atpakaļ uz Lietuvu ar fiktīviem darījumiem, tādā veidā izkrāpjot PVN.

Pirmais grupējums shēmas veicis ar sadzīves tehniku, piemēram, ledusskapjiem, veļasmašīnām, otrais – ar elektroniku, piemēram, klēpjdatoriem un mobilajiem tālruņiem. Kopš Latvijā šīm ierīcēm tiek piemērots reversais PVN, kas liedz īstenot krāpniecības shēmas, mūsu noziedznieki pārmetušies uz Lietuvas tirgu.

0 Komentāru