PVN celšana vai ikmēneša maksājums 20 eiro apmērā no iedzīvotāja – piedāvājumi veselības nozares finansēšanai sacēluši īstu ažiotāžu

3 komentāri

Sabiedrībā ažiotāžu izraisījis premjera vadītās darba grupas piedāvājums veselības aprūpes nozares finansēšanai. Viens no variantiem paredz pievienotās vērtības nodokļa (PVN) celšanu par vienu procentu, otrs modelis paredz ieviest fiksētu ikmēneša maksājumu katram strādājošajam – vidēji 20 eiro apmērā.

Veselības ministres Andas Čakšas plāns paredz sasaistīt valsts apmaksātās veselības aprūpes pieejamību ar sociālā nodokļa nomaksu. Ja iedzīvotājs maksā “socnodokli”, viņš saņem pilno valsts veselības pakalpojumu paketi, ja nē – tad neatliekamo palīdzību. Izņēmums ir bērni, pensionāri, studenti, grūtnieces.

Lai šo modeli veiksmīgi varētu iedarbināt un panākt, ka valsts apmaksātie pakalpojumi kļūst pieejamāki – nozarei nepieciešams papildu finansējums. Premjera vadītā darba grupa piedāvā koalīcijā apspriest PVN celšanu par vienu procentu vai obligātu veselības apdrošināšanas maksājumu – no katra strādājošā vidēji 20 eiro.

20 eiro mēnesī no katra iedzīvotāja veselības aprūpei – Čakša šo uzskata par vienu no sliktākajiem risinājumiem. Lasi vairāk!

Koalīcijas partneri solās piedāvājumus rūpīgi vērtēt, tomēr jau tagad jaušama skepse.

Tikmēr ekonomikas eksperti vērtē, ka 20 eiro mēneša maksājums strādājošajiem sāpīgs būtu strādājošajiem, bet PVN celšana izraisīs preču un pakalpojumu cenu kāpumu.

Paredzams, ka par piedāvātājiem veselības aprūpes finansēšanas modeļiem, koalīcija sāks spriest nākamās nedēļas pirmdienā.

TOP komentāri

 • Ieva
  +3 +3 0

  Ieva

  No minimālās algas nost vēl 20 eiro,tad jau drīz vajadzēs nevis ārstu,bet morgas pakalpojums.
 • vērotājs
  +3 +3 0

  vērotājs

  Var būt pietiks vienreiz tautu aplaupīt,dzīt nabadzībā.....................
 • Sofija

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl