3 komentāri

Sabiedrībā ažiotāžu izraisījis premjera vadītās darba grupas piedāvājums veselības aprūpes nozares finansēšanai. Viens no variantiem paredz pievienotās vērtības nodokļa (PVN) celšanu par vienu procentu, otrs modelis paredz ieviest fiksētu ikmēneša maksājumu katram strādājošajam – vidēji 20 eiro apmērā.

Veselības ministres Andas Čakšas plāns paredz sasaistīt valsts apmaksātās veselības aprūpes pieejamību ar sociālā nodokļa nomaksu. Ja iedzīvotājs maksā “socnodokli”, viņš saņem pilno valsts veselības pakalpojumu paketi, ja nē – tad neatliekamo palīdzību. Izņēmums ir bērni, pensionāri, studenti, grūtnieces.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai šo modeli veiksmīgi varētu iedarbināt un panākt, ka valsts apmaksātie pakalpojumi kļūst pieejamāki – nozarei nepieciešams papildu finansējums. Premjera vadītā darba grupa piedāvā koalīcijā apspriest PVN celšanu par vienu procentu vai obligātu veselības apdrošināšanas maksājumu – no katra strādājošā vidēji 20 eiro.

20 eiro mēnesī no katra iedzīvotāja veselības aprūpei – Čakša šo uzskata par vienu no sliktākajiem risinājumiem. Lasi vairāk!

Koalīcijas partneri solās piedāvājumus rūpīgi vērtēt, tomēr jau tagad jaušama skepse.

Tikmēr ekonomikas eksperti vērtē, ka 20 eiro mēneša maksājums strādājošajiem sāpīgs būtu strādājošajiem, bet PVN celšana izraisīs preču un pakalpojumu cenu kāpumu.

Paredzams, ka par piedāvātājiem veselības aprūpes finansēšanas modeļiem, koalīcija sāks spriest nākamās nedēļas pirmdienā.

TOP komentāri

 • Ieva
  +3 +3 0

  Ieva

  No minimālās algas nost vēl 20 eiro,tad jau drīz vajadzēs nevis ārstu,bet morgas pakalpojums.
 • vērotājs
  +3 +3 0

  vērotājs

  Var būt pietiks vienreiz tautu aplaupīt,dzīt nabadzībā.....................
 • Sofija

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl