2 komentāri

Pretēji dzīvnieku aizstāvju aicinājumam – veikt būtiskas reformas sodu politikā saistībā ar dzīvnieku labturības noteikumu pārkāpumiem, šobrīd netiekot domāts par pašreizējā normatīvā regulējuma izmaiņām. Likums paredzot pietiekami stingrus mērus, tikai jautājums, vai tie tiek lietoti.

Šonedēļ sabiedrības sašutumu izsauca tracis ap Latvijas lielāko olu ražotāju. Dzīvnieku tiesību aktīvisti Balticovo pārmet dējējputnu mocīšanu, ko viņi esot fiksējuši nelegāli iekļūstot uzņēmuma vistu fermās.

PVD nenoliedz  – labturības pārkāpumi Baticovo putnu novietnēs pēdējo piecu gadu laikā konstatēti teju katru gadu. Un piemēroto soda naudu apmēri ik reiz bijuši no 700 līdz 3,5 tūkstošiem eiro.

Biedrības Dzīvnieku brīvība vadītājs šo sodu politiku sauc par neatbilstošu. Tie esot pārāk maigi šādos industriālos ražošanas apstākļos.

Video

Aivars Andersons, biedrības Dzīvnieku brīvība vadītājs:

Faktiski sanāk, ka PVD tirgo lētas atļaujas pārkāpt likumu. Ar šādiem sodiem valsts motivē likumpārkāpumus. Ražotājam sanāk lētāk samaksāt sodu nekā mainīt kaut ko savās ražošanas sistēmās. Protams, ka šādos apstākļos likumpārkāpšana tikai turpināsies.

PVD ģenerāldirektors gan neuzskata, ka būtu nepieciešamas reformas sodu politikā, lai gan nenoliedz – dienests taktiku attiecībā uz sistemātiskiem labturības noteikumu pārkāpumiem varētu mainīt. Pārtikas un veterinārais dienests nākamnedēļ nolēmis uz dzīvnieku tiesību aktīvistu fiksēto reaģēt un ierasties uz ārpuskārtas pārbaudēm pie olu ražotāja.

Māris Balodis, PVD ģenerāldirektors:

Ja mēs attiecīgi konstatēsim pārkāpumus – dramatisku labturības noteikumu neievērošanu, protams, sodi būs lielāki un šādi rīki PVD rīcībā ir. Tās ir piespiedu naudas, ko varam piemērot kaut vai katru mēnesī līdz 1400 eiro mēnesī. Līdz neatbilstības novēršanai.

Arī zemkopības ministrs uzskata, ka PVD ir jāpieņem daudz stingrāki mēri. Tai pat laikā izmaiņas pašreizējā normatīvā regulējumā neesot nepieciešamas.

Jānis Dūklavs, zemkopības ministrs:

Pašreizējā brīdī neuzskatām, ka PVD ir par maz iespēju sodīt vai panākt pozitīvu risinājumu.  Iespējas un likumi paredz pietiekoši stingrus mērus arī, ja nepilda šos dotos uzdevumus. Var būt arī tādi, ka kāda darbība jāpārtrauc.

Māris Balodis, PVD ģenerāldirektors:

Protams, ir uzņēmuma darbības apturēšana. Tikai tad ir jautājums, kurš šos putnus iznīcinās, vai tā būs valsts, vai uzņēmums. Katrā ziņā, ja mēs runājam par dzīviem dzīvniekiem, kuriem jānodrošina ikdienas barošana, un arī olu realizācija, uzņēmuma darbības apturēšana nebūtu tas humānākais soda veids.

Aivars Andersons, biedrības Dzīvnieku brīvība vadītājs:

Viens risinājums varētu būt, ka šie sodi būtu proporcionāli apgrozījumam. Ja uzņēmums ir liels un tur tiek turēti tūkstošiem, miljoniem dzīvnieku, arī sodiem jābūt adekvātiem. Ja nodarām pāri vienam, ir labturības noteikumu pārkāpums, bet ja tūkstošiem, joprojām ir tikai viens labturības noteikumu pārkāpums. Tā tas nedrīkstētu būt. Tas neveicina likuma ievērošanu.

Dzīvnieku aizstāvji gan uzskata, ka arī pašā uzraudzībā nepieciešamas būtiskas pārmaiņas, jo pastāvošā sistēma, viņuprāt, graujot sabiedrības uzticību valsts iestādēm un veicinot negodprātīgu uzņēmējdarbību. Nākamnedēļ pie PVD ēkas dzīvnieku tiesību aktīvisti rīkos protesta akciju.

TOP komentāri

 • Mocītāji
  +3 +3 0

  Mocītāji

  Kāda tur dzīve uz metāla režģa saspiestībā? Koncentrācijas nometne!
 • Nepirkšu olas
  +3 +3 0

  Nepirkšu olas

  Ja viņi neievēro likumus, tad kāpēc vispār cilvēkiem jāievēro jebkādi likumi? Latvijā trūkst naudas, cels nodokļus? Nevis nodokļus vajag celt , bet sodus šādiem milzīgiem ražotājiem!
  Uz katru putnu , kas būrī 1eiro sodu un redzēs kā nauda ripos valstij!
  Redzēt kā nabaga putns ēd mirušo māsu un tārpus kas tur ložņā un pēc tam man jāēd tādas olas. Vienkārši pretīgi!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl