Komentāri
PVD saņem jaunākos laboratorijas rezultātus par Dogo suņu barību
A_Peach/Flickr

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis jaunākos uzņēmumā Tukuma straume ražotās dzīvnieku barības laboratorisko izmeklējumu rezultātus.

PVD ņemtie barības paraugi zinātniskajā institūtā Bior tika izmeklēti uz mikotoksīnu saturu (Dezoksinivalenols un Fumonezīns (B1+B2)) un tehnoloģisko barības piedevu saturu (BHT, BHA, etoksikvīns).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt dzīvnieku barības ražošanā izmantotās augu izcelsmes izejvielas izmeklētas uz fosfororganisko pesticīdu saturu un glifosāta saturu. Šos rādītājus Latvijas Veterinārārstu biedrības pētnieku grupa bija identificējusi kā iespējamos suņu polineiropātijas izraisītājus.

Visi iepriekš minētie rādītāji izmeklētajos barības un barības izejvielu paraugos atbilst normām, liecina rezultāti.

PVD turpinās pastiprināti uzraudzīt uzņēmumu Tukuma straume, tostarp veicot barības laboratoriskos izmeklējumus.

”Polineiropātija nav dzīvnieku infekcijas slimība, kur ir salīdzinoši viegli identificēt slimības izraisītāju,” saka PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga.

Viņa norāda, ka slimības cēloņi var būt ļoti dažādi, tāpēc ir svarīgi neapstāties pie jau paveiktā! “Nozares profesionāļiem kopīgi jāturpina darbs – soli pa solim, izslēdzot dažādus slimības iemeslus, ir jānonāk pie skaidras atbildes uz mūs visus interesējošo jautājumu,” pauda Lamberga.

Tāpat šodien Latvijas Veterinārārstu biedrība informēja par bīstamās suņu slimības gaitu. Šā gada aprīlī vien ar bīstamo suņu barības vada slimību dilatāciju esot saslimuši 20 suņi, no kuriem četri jau ir nomiruši.

Latvijas Veterinārārstu biedrības pārstāve Lita Konopore.

Slimo suņu skaits dubultojas. Patiesais saslimušo dzīvnieku skaits ir pieņēmums, taču tie varētu būt simti vai pat tūkstoši. Pie vainas ir barība, mūsu uzmanības lokā ir vairākas barības sērijas, tā ka ziņas ir sliktas.

Šobrīd biedrība gaida, kad tiks savākti slimības tālākai pētīšanai nepieciešamie vairāk nekā 30 000 eiro. Šie līdzekļi ļaus pētīt tādus barības komponentus, ko nepēta PVD un institūts Bior.

Plašāk TV3 ziņās plkst. 19:00!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl