1 komentārs
PVD sācis pastiprināti pārbaudīt dārzeņu tirdzniecības vietas
(Foto: LETA)

Pārtikas un veterinārais dienests šobrīd sācis pastiprinātas dārzeņu, augļu un ogu pārbaudes veikalos un tirgos. Divu nedēļu laikā konstatēti 72 pārkāpumi.

Šogad pārbaudīti 320 tirdzniecības uzņēmumi un 72 konstatēti pārkāpumi – lielākoties nepareizi noformēti dokumenti vai sliktas kvalitātes produkti. Divu nedēļu pārbaudēs gan nav konstatēts neviens gadījums, kad ārzemju raža tiktu tirgota kā vietējā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šajā gadā nav bijis tādu gadījumu, kad maldinātu pircējus par Latvijas izcelsmes gurķiem. Arī praktiskā kontrole pierāda, ka lielveikalos norādītās Latvijas izcelsme atbilst tiešām pavaddokumentos un arī oriģinālajiem marķējumiem,” norāda PVD Rīgas pilsētas pārvaldes pārtikas inspektore Aija Krūmiņa.

Pircēji šobrīd pievērš lielu uzmanību tam, vai dārzeņi ir audzēti Latvijā, tā norāda lielveikalos. Vienlaikus tirgotāji atzīst, ka visam izsekot līdzi neesot iespējams un reizēm esot jāuzticas uzņēmēja godaprātam. ”Preci nespēj piegādāt tik, cik cilvēks gribētu nopirkt. Tas vien liecina, ka tie nav ne no Polijas ievesti un ka tie izaug tik, cik izaug,” skaidro veikala augļu un dārzeņu nodaļas vadītāja Aija Lūkina.
Tikmēr Rīgas Centrāltirgus, kur iepriekš bijuši gadījumi, kad citās valstīs audzēto tirgo kā pašmāju produkciju, jau trešo gadu papildus PVD strādā arī iekšējās kontroles dienests. ”Ja kādreiz tā bija samērā plaši izplatīta parādība, tad šobrīd jāsaka, ka tie ir atsevišķi gadījumi. Vēl nupat runāju ar mūsu Veterinārās laboratorijas vadītāju, kura aizvadīto mēnešu laikā nespēj atminēties vairāk par 5-6 tirgotājiem, kas ir pieķerti vienā vai otrā darbībā,” atklāj Rīgas Centrāltirgus pārstāvis Ivars Jakovels.

Apmēram pirms pusotra mēneša publiskajā telpā izskanēja ziņa, ka pārdevēji tirgū centušies maldināt pircējus un Itālijā audzētus salātus pārdot kā vietējos. ”Tie cilvēki paši ļoti riskē, ka tā dara. Es domāju, ka cilvēki ir paraduši, ka mēs rakstām tā, kā ir,” par situāciju Rīgas Centrāltirgū stāsta pārdevēja Solvita.

Vienlaikus fakts, ka pašmāju dārzeņi tirgus stendos parādījušies samērā agri, pircējos dažkārt rada šaubas par to izcelsmi. ”Man ir diezgan svarīgi, bet es tā īsti nemaz neticu tam, ka tas ir Latvijā audzēts, jo es zinu, kā aug Latvijā,” skeptiska ir pircēja Solvita. Savukārt Jānis ir ironisks: ”Viens draugs man saka, ka viņš vairs pat sev netic, kur nu vēl citiem ticēs.”

Pārtikas un veterinārais dienests pastiprinātās pārbaudes plāno veikt līdz oktobrim.

Pērn dažādus pārkāpumus konstatēja:

  • 641 uzņēmumā;
  • 13 noliktavās;
  • 77 gadījumos piemērots naudas sods – 4650 eiro.

TOP komentāri

  • aija
    +5 +5 0

    aija

    PVD jānodarbojas ar daudz nopietnākām lietām, tas ir, jāpārbauda pesticīdu, herbicīdu un citu ķimikāliju daudzums. Dokumenti un izcelsmes valsts, tas taču ir tik mazsvarīgi!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl